Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 12 listopada 2021, 15:15

Star Wars: Galactic Battlegrounds - nowa wersja moda Expanding Fronts

Ukazała się wersja 1.4.1a modyfikacji Expanding Fronts, czyli projektu mocno rozbudowującego i ulepszającego RTS-a Star Wars: Galactic Battlegrounds.

Wydany w 2001 roku RTS Star Wars: Galactic Battlegrounds, łączący silnik i mechanikę Age of Empires 2 z realiami Gwiezdnych wojen, nie zrobił wielkie`zj kariery. Zyskał jednak stosunkowo małą, ale bardzo upartą społeczność fanowską, która naprawiła wszystkie niedociągnięcia (a tych była masa), a potem rozwijała produkcję. Ta miłość nie wygasła. Owocem tych prac jest mod Expanding Fronts, który właśnie otrzymał pierwszą od kilku miesięcy aktualizację.

Najnowsza wersja modyfikacji oznaczona została jako 1.4.1a. Wczoraj udostępniono wydanie 1.4.1, ale było ono zepsute (zawierało kilka starych plików), więc autorzy zmuszeni byli do szybkiej publikacji poprawionego wydania.

  1. Star Wars: Galactic Battlegrounds – Expanding Fronts – pobierz mod
  2. Oficjalna strona moda

Nowa wersja moda przynosi wiele wyczekiwanych zmian. Twórcom udało się wreszcie wykombinować sposób na dodanie do gry mechanizmu zaznaczania kilku budynków jednocześnie i wydawania im komendy szkolenia jednostek tego samego rodzaju. Wprowadzono także sześć nowych map oraz setki poprawek różnych elementów rozgrywki, balansu oraz sztucznej inteligencji.

Przypomnijmy, że Expanding Fronts to projekt znacząco ulepszający i rozbudowujący zawartość gry. Dzięki niemu Star Wars: Galactic Battlegrounds zyskuje wsparcie dla wysokich rozdzielczości i zabawy w 60 fps-ach. Mod usuwa także praktycznie wszystkie błędy pozostawione przez autorów gry oraz wprowadza alternatywną architekturę multiplayer, pozwalającą wciąż bawić się przez Internet (oryginalne serwery dawno temu zamknięto).

Expanding Fronts mocno zmienia także frakcje w grze. Każda z tych podstawowych została podzielona na kilka podfrakcji, specjalizujących się w konkretnych celach bojowych. Następnie wszystkie armie przerobiono i wzbogacono o nowe jednostki oraz technologie.

Z Expanding Fronts gra Star Wars: Galactic Battlegrounds staje się wyśmienitym RTS-em, potrafiącym zadowolić zarówno fanów gatunku, jak i miłośników Gwiezdnych wojen. Produkcję często można obecnie kupić za kilka lub kilkanaście złotych, a z modem jest to pozycja zdecydowanie godna polecenia.