Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 listopada 2021, 17:05

autor: AlexB

Gracze PS5 najwięcej czasu spędzili z Fortnite; Sony świętuje urodziny konsoli

Z okazji pierwszej rocznicy premiery PlayStation 5 Sony opublikowało listę dziesięciu produkcji, przy których posiadacze tej konsoli spędzili najwięcej czasu. Na czele zestawienia znalazł się darmowy Fortnite.

W SKRÓCIE
  1. Dziś PlayStation 5 obchodzi pierwsze urodziny.
  2. Z tej okazji na oficjalnym blogu PlayStation pojawił się okolicznościowy wpis.
  3. Jedną z jego części jest lista 10 gier, przy których gracze PS5 spędzili łącznie najwięcej czasu.

PlayStation 5 świętuje urodziny. Równo rok temu najnowsza konsola firmy Sony zadebiutowała na rynkach w wybranych krajach (w Polsce miała premierę tydzień później, czyli 19 listopada). Mimo licznych problemów, związanych chociażby z dostępnością, poradziła ona sobie całkiem nieźle i trafiła pod strzechy milionów graczy na całym świecie. Japoński gigant ma zatem powody do zadowolenia i podkreśla to w specjalnym, okolicznościowym wpisie zamieszczonym na oficjalnym blogu marki PlayStation.

Gracze PS5 najwięcej czasu spędzili z Fortnite; Sony świętuje urodziny konsoli - ilustracja #1
PS5 jest z nami już od roku.

Jego autorem jest Jim Ryan, obecny prezes Sony Interactive Entertainment. Na początek chwali się osiągnięciami – zapowiedzią nowej generacji PS VR, wcieleniem do grona zależnych studiów Bluepoint Games, Firesprite, Housemarque i Nixxes, opublikowaniem nowych materiałów z takich produkcji jak God of War: Ragnarok, Gran Turismo 7 i Horizon: Forbidden West czy w końcu premierami głośnych pozycji, pokroju Ratchet & Clank: Rift Apart, Returnal i Deathloop. Nie są to jednak rzecz jasna jedyne tytuły, które pojawiły się przez miniony rok na PlayStation 5. Łącznie było ich bowiem przeszło 360. Gracze spędzili w nich razem ponad 4,6 miliarda godzin. Lecz w których najwięcej? Ryan zdecydował się odpowiedzieć na to pytanie i opublikował listę dziesięciu pozycji uszeregowanych według poświęconego im przez odbiorców czasu. Oto ona:

1) Fortnite

2) Call of Duty: Black Ops Cold War

3) FIFA 21

4) NBA 2K21

5) Assassin’s Creed Valhalla

6) Destiny 2

7) MLB The Show 21

8) Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

9) Demon’s Souls

10) NBA 2K22

Jak zatem widać, gracze PlayStation 5 najwięcej czasu spędzili przy darmowym Fortnite. Na liście znalazły się również aż cztery tytuły sportowe, w tym NBA 2K22, które premierę miało zaledwie dwa miesiące temu. Warto też zauważyć, że w powyższym zestawieniu pojawiły się tylko dwie produkcje ekskluzywne, i to na dość odległych miejscach. Mowa tu rzecz jasna o grach Marvel’s Spider-Man: Miles Morales oraz Demon’s Souls.

Na koniec Ryan przesłał serdeczne podziękowania dla społeczności, która umożliwiła fakt, że PS5 było „największą konsolową premierą w historii”. Zapewnił także, iż firma robi wszystko, co może, by dostarczyć jak najwięcej egzemplarzy platformy na rynek i zaspokoić popyt. Przy okazji złożył pokłony osobom okazującym cierpliwość w wyczekiwaniu na możliwość kupna swojej konsoli.

To jednak rzecz jasna dopiero początek drogi nowego PlayStation. Miejmy nadzieję, że kolejne lata bytności na rynku tego urządzenia będą jak najbardziej korzystne dla graczy i przyniosą mnóstwo interesujących produkcji.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation