Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5
Okładka Ratchet & Clank: Rift Apart (PS5)

Ratchet & Clank: Rift Apart PS5

Ratchet & Clank: Rift Apart jest przygodową grą akcji TPP, która powstała z myślą o konsoli PlayStation 5. Produkcja stanowi kolejną odsłonę serii, której korzenie sięgają 2002 roku. Za jej opracowanie odpowiada studio Insomniac Games.

Akcji | TPP | science fiction | platformówki 3D | humorystyczne | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | Find Your Next Game

Sony PlayStation 5
Okładka Ratchet & Clank: Rift Apart (PS5)

data premiery gry w wersji PS5:

grudzień2020

Find Your Next Game 2020

Ratchet & Clank: Rift Apart to przygodowa gra akcji będąca kolejną odsłoną znanej serii zapoczątkowanej w 2002 roku na PlayStation 2. Gracze mają możliwość zwiedzania licznych odmiennych światów, pomiędzy którymi przenoszą się za pośrednictwem portali. Tytuł powstał z myślą o konsoli PlayStation 5. Za jego opracowanie odpowiada firma Insomniac Games. Wydawcą jest Sony Interactive Entertainment.

Mechanika

Ratchet & Clank: Rift Apart to przygodowa gra akcji, w której na świat przedstawiony patrzymy zza pleców bohatera (tzw. widok TPP). Rozgrywka polega tu głównie na eksplorowaniu lokacji (by przemieszczać się po planszy, musimy często skakać i używać narzędzi, np. tak zwanego Rift Tethera, dzięki któremu tworzymy portale) oraz walce.

W starciach z przeciwnikami wykorzystujemy zarówno broń do walki wręcz, pistolety / karabiny (Burst Pistol czy The Enforcer), granaty (np. Shatterbomb), jak i inne narzędzia (przykładem może być tzw. Topiary Sprinkler, czyli wieżyczka, która wystrzeliwuje zamrażający promień). Nasz bohater może też wykonywać błyskawiczne uniki (tzw. dashe).

Tryby gry

W Ratchet & Clank: Rift Apart możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Ratchet & Clank: Rift Apart posiada bardzo ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Lokacje są bardzo szczegółowe i zróżnicowane, a modele poszczególnych postaci i przeciwników wyglądają świetnie i są ładnie animowane. Świetne wrażenie robią też silnik odpowiedzialny za oświetlenie (warto odnotować, że produkcja wykorzystuje technologię ray tracingu do wyświetlania niektórych efektów) oraz dość wysoki poziom zniszczalności otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Ratchet & Clank: Rift Apart

odpowiednia dla każdego wieku

Ratchet & Clank: Rift Apart z opcją wyboru rozdzielczości i liczby klatek
Ratchet & Clank: Rift Apart z opcją wyboru rozdzielczości i liczby klatek

wiadomość28 sierpnia 2020

Dowiedzieliśmy się, że Ratchet & Clank: Rift Apart, tytuł na wyłączność konsoli PS5, zadziała w rozdzielczości 4K, ale tylko w 30 klatkach na sekundę. Studio Insomniac Games przewidziało jednak dwa tryby działania gry.

Ratchet & Clank: Rift Apart – gameplay pokazuje moc PS5
Ratchet & Clank: Rift Apart – gameplay pokazuje moc PS5

wiadomość27 sierpnia 2020

Prezentację gamescom Opening Night Live 2020 zamknął obszerny gameplay z Ratchet & Clank: Rift Apart, który pokazał, co zaoferuje jeden z najbardziej obiecujących exclusive’ów na PS5.

Ratchet and Clank: Rift Apart otrzyma grywalną postać kobiecą
Ratchet and Clank: Rift Apart otrzyma grywalną postać kobiecą

wiadomość17 czerwca 2020

Studio Insomniac Games potwierdziło, że damski lombax z innego wymiaru, którego można było zobaczyć na zwiastunie Ratchet & Clank: Rift Apart, będzie jedną z grywalnych postaci w tytule. Wciąż nie znamy jednak zbyt wielu szczegółów na temat bohaterki.

Ratchet and Clank: Rift Apart trafi na PS5
Ratchet and Clank: Rift Apart trafi na PS5

wiadomość11 czerwca 2020

Na dzisiejszej prezentacji Sony dowiedzieliśmy się, że na konsole PS5 trafi gra Ratchet & Clank: Rift Apart. Na razie nie poznaliśmy daty premiery produkcji.