Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PCPS4
Okładka Kena: Bridge of Spirits (PS5)

Kena: Bridge of Spirits

Przygodowa gra akcji, w której przemierzamy barwną, fantastyczną krainę, walcząc z przeciwnikami i rozwiązując zagadki środowiskowe. W Kena: Bridge of Spirits tytułowa dziewczyna i towarzyszące jej duszki zwane Rot starają się rozwikłać tajemnicę upadku opuszczonej leśnej wioski.

Akcji | TPP | fantasy | przygodowe gry akcji | Epic Store exclusive | Find Your Next Game

Okładka Kena: Bridge of Spirits (PS5)

producent: Ember Lab

wydawca: Ember Lab

Strona oficjalna

data premiery gry:

24sie2021za 177dni

PC PS5 PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kena: Bridge of Spirits jest przygodową grą akcji, za której opracowaniem stoi niezależne studio Ember Lab. Ów niewielki zespół wcześniej specjalizował się w tworzeniu animacji oraz reklam, a pracując nad omawianą produkcją inspirował się głównie serią The Legend of Zelda.

Fabuła

Główną bohaterką gry Kena: Bridge of Spirits jest młoda przewodniczka duchowa imieniem Kena. Poszukiwania górskiego sanktuarium prowadzą dziewczynę do pięknego, choć ogarniętego zepsuciem lasu, w którego sercu znajduje się opuszczona wioska. Chcąc rozwikłać zagadkę upadku tego miejsca oraz przywrócić mu dawny splendor, Kena musi nawiązać współpracę z czarnymi duszkami znanymi jako Rot. Istoty te powinny bowiem dbać o równowagę w przyrodzie poprzez rozkładanie martwych i gnijących pierwiastków, jednak zostały rozproszone po całej okolicy, co w połączeniu z faktem, że po gęstwinie panoszą się rozwścieczone duchy, uniemożliwia im efektywną pracę.

Mechanika

W Kena: Bridge of Spirits akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Na grę składa się szereg lokacji, w których centrum znajduje się wioska pełniąca rolę huba. Przemierzając owe malownicze miejsca (źródłem inspiracji dla twórców były między innymi japońskie plenery oraz wyspa Bali), rozwiązujemy różnorodne zagadki środowiskowe, stawiamy czoła przeciwnikom, a także łapiemy duszki Rot. Te ostatnie odgrywają kluczową rolę podczas zabawy, gdyż nie tylko potrafią przenosić wybrane obiekty czy naprawiać zniszczone elementy otoczenia, lecz także przydają się w starciach z przeciwnikami, odwracając ich uwagę bądź zapewniając nam moc do wykonywania specjalnych ataków. Ich wykorzystanie na placu boju wymaga jednak samodzielnego nadszarpnięcia zdrowia adwersarza.

Potyczki są dynamiczne, a w ich trakcie musimy wykazać się przede wszystkim zręcznością i refleksem. Główną bronią Keny jest magiczna laska, przy pomocy której może ona walczyć w zwarciu bądź na odległość (wówczas oręż przemienia się w łuk) lub bronić się przed wrogimi atakami, tworząc dookoła siebie magiczną osłonę. W miarę postępów odblokowujemy nowe ulepszenia dla naszej broni. Poza tym z czasem do bohaterki dołączają kolejni mali towarzysze, którzy zapewniają jej dodatkowe umiejętności przydatne zarówno na polu bitwy, jak i podczas eksploracji pełnych tajemnic miejsc. Ich wygląd możemy przy tym modyfikować, ubierając je w rozmaite kapelusze, kupowane za zdobyte klejnoty bądź znajdowane w świecie gry.

Kwestie techniczne

Kena: Bridge of Spirits może się pochwalić barwną grafiką utrzymaną w ładnej, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 582 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kena: Bridge of Spirits

12+

Wymagania sprzętowe Kena: Bridge of Spirits

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3220 3.3 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7750 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-6700K 4.0 GHz / AMD Ryzen 7 1700 3.0 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
 • 25 GB HDD
 • Windows 7/8.1/10 64-bit
Poznaliśmy datę premiery Kena: Bridge of Spirits
Poznaliśmy datę premiery Kena: Bridge of Spirits

wiadomość26 lutego 2021

Zachwycająca gra studia Ember Lab zadebiutuje 24 sierpnia 2021 roku na PC, PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Kena: Bridge of Spirits nie pojawi się w tym roku
Kena: Bridge of Spirits nie pojawi się w tym roku

wiadomość12 września 2020

Premiera Kena: Bridge of Spirits została przesunięta na pierwszy kwartał 2021 roku. Gra miała być tytułem startowym PlayStation 5.

Kena: Bridge of Spirits - wymagania sprzętowe ślicznej gry na PC i PS5
Kena: Bridge of Spirits - wymagania sprzętowe ślicznej gry na PC i PS5

wiadomość12 czerwca 2020

Dowiedzieliśmy się, że zapowiedziana na wczorajszym pokazie PS5 debiutancka produkcja studia Ember Lab trafi także na konsole PS4 i PC. Przy okazji poznaliśmy jej wymagania sprzętowe za pośrednictwem karty w Epic Games Store (będzie to tytuł ekskluzywny tej platformy).

Kena Bridge of Spirits - zwiastun gry w stylu Beyond Good and Evil
Kena Bridge of Spirits - zwiastun gry w stylu Beyond Good and Evil

wiadomość11 czerwca 2020

Na pokazie PlayStation 5 The Future of Gaming zapowiedziano debiutancką grę studia Ember Lab - Kena: Bridge of Spirits.

PC
PS5
PS4