Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka The Pathless (PC)

The Pathless

The Pathless jest przygodową grą akcji studia Giant Squid, które zasłynęło eksperymentalnym Abzu. W trakcie zabawy gracz wciela się w Łowczynię, która przy pomocy oswojonego orła stara się odwrócić klątwę ciążącą nad światem.

Akcji | TPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | przygodowe gry akcji | eksploracyjne | Epic Store exclusive

Okładka The Pathless (PC)

data premiery gry:

gru2019

PC PS4

The Pathless jest kolejnym dziełem studia Giant Squid, którego debiutanckim projektem była eksperymentalna gra przygodowa Abzu. Podobnie jak poprzedniczka, ten tytuł także ma artystyczne zacięcie, co widać m.in. w intrygującej oprawie audiowizualnej.

W The Pathless wcielamy się we wprawioną w łucznictwie i akrobatyce Łowczynię, która przemierza gęste lasy przeklętej wyspy, aby znaleźć sposób na zniszczenie całunu ciemności okrywającego cały świat. Podstawą rozgrywki jest eksploracja świata, pełnego antycznych ruin, stworzeń do upolowania, a także groźnych, ognistych istot, walka z którymi stanowi poważne wyzwanie. Dużą rolę odgrywa interesująca mechanika poruszania się, która pozwala w płynny sposób łączyć akrobatyczne popisy z efektownymi strzałami z łuku.

Kolejnym ważnym elementem produkcji Giant Squid jest zwierzęcy towarzysz. W The Pathless u boku Łowczyni lata orzeł, przy pomocy którego nasza bohaterka może szybować, jednocześnie ostrzeliwując przeciwników z łuku. Aby jednak zapewnić bezproblemową współpracę między protagonistką a zwierzęciem, trzeba cały czas dbać o więź z majestatycznym ptakiem.

Gra została wykonana przy użyciu tej samej technologii co Abzu, stąd też wyróżnia się podobnym, intrygującym klimatem, nieco kreskówkową oprawą graficzną. Zabawie towarzyszy piękna, melancholijna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 1,5 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Pathless

12+

PC
PS4