Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Shelter 2 (PC)

Shelter 2 PC

Kontynuacja oryginalnej gry symulacyjnej autorstwa niezależnego studia Might and Delight.

Przygodowe | FPP | survival | indie | zwierzęta | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Shelter 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9marca2015

Shelter 2 jest kontynuacją oryginalnej gry symulacyjnej z 2013 roku, w której wcielaliśmy się w samicę borsuka, a naszym zadaniem było zadbać o prawidłowy rozwój i bezpieczeństwo borsuczej rodziny. Seria została opracowana przez niezależne szwedzkie studio Might and Delight, którego członkowie mają na swoim koncie współpracę m.in. przy takich tytułach, jak Killzone, Battlefield, Mirror’s Edge czy Bionic Commando Rearmed.

W drugiej części gry przejmujemy kontrolę nad samicą rysia, co ze względu na specyfikę gatunku wymusza nieco inny styl zabawy niż w pierwszej części. Co prawda rysie znajdują się w łańcuchu pokarmowym znacznie wyżej niż borsuki, nie oznacza to jednak, że w swym naturalnym środowisku są całkowicie bezpieczne i wolne od rozmaitych zagrożeń. Ponieważ nasza podopieczna jest aktualnie w ciąży, to pierwszą rzeczą, o którą musimy zadbać, jest znalezienie i przygotowanie legowiska, w którym będzie mogło przyjść na świat oczekiwane potomstwo. Stanie się ono centralnym miejscem akcji, gdzie rysia mama będzie mogła schronić się i odzyskać siły oraz magazynować kolejne łupy i trofea. W dalszych etapach rozgrywki musimy zadbać o prawidłowy rozwój młodych, zapewnić im odpowiedni zapas jedzenia i picia, a w razie niebezpieczeństwa uchronić przed śmiercią.

Akcja gry toczy się w dającym pełną swobodę eksploracji otwartym świecie – znacznie większym niż w pierwszej odsłonie gry. Podobnie jak w pierwowzorze, dominuje tu jednak czynnik survivalowy. W zależności od panującej w tundrze pory roku będziemy zmagać się z nieco odmiennymi rodzajami wyzwań. Stawimy też czoła wielu naturalnym niebezpieczeństwom i innym drapieżnikom, czyhającym na życie naszej rodziny. Twórcy postawili na realizm, korzystając w pracach nad grą z szerokiej gamy źródeł dotyczących życia tego zagrożonego i chronionego w Polsce gatunku, jakim jest ryś. Szczególny nacisk położony zaś został na aspekt macierzyństwa oraz więzi łączących matkę ze swym potomstwem. W porównaniu z pierwowzorem wprowadzono też nowe elementy wpływające na złożoność rozgrywki, m.in. szerszą gamę gatunków do upolowania czy wskaźnik wytrzymałości zwierzęcia.

Cechą charakterystyczną Shelter 2 jest nadal oryginalna „patchworkowa” oprawa graficzna, przypominająca nieco wektorowe symulatory z lat 90-tych. Za warstwę muzyczną gry odpowiada ponownie grupa Retro Family, współpracująca przy poprzednich produkcjach studia Might and Delight.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Gry podobne do Shelter 2

Wymagania wiekowe Shelter 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Shelter 2

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Pentium IV 2.6 GHz, 1 GB RAM (2 GB - Vista/7), karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP(SP2)/Vista/7/8

Wieści ze świata (Star Wars: Battlefront, Shelter 2, The Long Dark) 10/2/2015
Wieści ze świata (Star Wars: Battlefront, Shelter 2, The Long Dark) 10/2/2015

wiadomość10 lutego 2015

Dziś piszemy m.in. o wykorzystaniu funkcji Battlelog w Star Wars: Battlefront, dacie premiery gry Shelter 2 oraz aktualizacji do The Long Dark. Witamy w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Pneuma: Breath of Life, Diablo III, EA Access) 8/8/14
Wieści ze świata (Pneuma: Breath of Life, Diablo III, EA Access) 8/8/14

wiadomość8 sierpnia 2014

Dziś piszemy o zapowiedzi gry przygodowej Pneuma: Breath of Life, grafice w Diablo III na Xboksie One oraz zasadach działania programu EA Access. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Fortnite, BioShock Infinite: Burial at Sea, Shelter 2) 31/3/14
Wieści ze świata (Fortnite, BioShock Infinite: Burial at Sea, Shelter 2) 31/3/14

wiadomość31 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej BioShock Infinite: Burial at Sea, procesie produkcji gry Fortnite, coraz większej liczbie deweloperów wspierających konsole z rodziny PlayStation, a także o zmianach w serwisie Origin. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.