Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2014, 11:35

autor: Sarge

Wieści ze świata (Fortnite, BioShock Infinite: Burial at Sea, Shelter 2) 31/3/14

Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej BioShock Infinite: Burial at Sea, procesie produkcji gry Fortnite, coraz większej liczbie deweloperów wspierających konsole z rodziny PlayStation, a także o zmianach w serwisie Origin. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Europa Universalis IV

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Europa Universalis IV. Dzieło zespołu Paradox Development Studio można aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 13,59 euro (ok. 57 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

PlayStation

Firma Sony Computer Entertainment pochwaliła się na łamach europejskiego bloga PlayStation, że obecnie ponad 1000 deweloperów posiada licencję na tworzenie gier na konsole z rodziny PlayStation. Duży wpływ na ten wynik ma otwarcie się na niezależne studia, które bez większych przeszkód mogą przenieść swoje produkcje chociażby na PlayStation 4. Firma Sony Computer Entertainment chce podziękować za wsparcie fanom i deweloperom, wypuszczając poniższy materiał wideo.

Origin

Firma Electronic Arts ogłosiła, że od 4 kwietnia serwis Origin będzie zajmował się sprzedażą wyłącznie cyfrowych wersji gier. Origin miał wcześniej także pudełkową ofertę, z której korzystała podobno tylko garstka użytkowników. Oczywiście zmiana nie wpłynie w jakikolwiek sposób na sposób dystrybucji produkcji wydawanych przez Electronic Arts. W innych sklepach normalnie zakupicie pudełkowe wersje gier amerykańskiego koncernu.

Fortnite

Tim Sweeney ze studia Epic Games potwierdził, że zapowiedziana przed niemal trzema laty gra Fortnite ma się dobrze i obecnie nad projektem pracuje ponad 90 osób. Sweeney przyznaje, że produkcja mocno się rozrosła od zapowiedzi pod koniec 2011 roku i teraz zawiera nawet pewne drobne elementy charakterystyczne dla gatunku MMO. W najbliższych miesiącach mamy doczekać się nowych informacji na temat Fortnite.

Wkrótce usłyszymy więcej informacji na temat Fortnite - Wieści ze świata (Fortnite, BioShock Infinite: Burial at Sea, Shelter 2) 31/3/14 - wiadomość - 2014-03-31
Wkrótce usłyszymy więcej informacji na temat Fortnite

BioShock Infinite: Burial at Sea – Episode 2

Studio Irrational Games udostępniło na oficjalnej stronie trzy rozszerzone wersje utworów muzycznych ze ścieżki dźwiękowej dodatku DLC BioShock Infinite: Burial at Sea – Episode 2. Możecie odsłuchać te kompozycje z poziomu serwisu lub zupełnie legalnie pobrać je na dysk twardy.

Shelter 2

Niezależne studio Might and Delight zapowiedziało Shelter 2 – kontynuację nietypowej, przygodowej gry akcji, w której wcielaliśmy się w borsuczą samicę opiekującą się gromadką młodych. Sequel ma opierać się na tych samych założeniach, choć tym razem wcielimy się w samicę rysia, a rozgrywka zostanie odpowiednio rozbudowana. Gracze będą musieli dbać o wytrzymałość zwierząt, a kierowana przez nich „bohaterka” otrzyma nowe umiejętności. Twórcy obiecują bardziej otwarte lokacje pełne pułapek i niebezpiecznych drapieżników. Shelter 2 ukaże się w cyfrowej dystrybucji na PC jesienią bieżącego roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Legend Online
 2. Caffeine
 3. Act of Aggression
 4. Fix-it-up: Dookoła Świata
 5. Secret Diaries: Florence Ashford
 6. IHF Handball Challenge 14
 7. Shadowrun Online
 8. Flockers

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Halo: Spartan Assault – zwiastun wersji Steam
 2. Castlevania: Lords of Shadow – Mirror of Fate HD – zwiastun na premierę
 3. Bound by Flame – gameplay
 4. The Amazing Spider-Man 2 – rozgrywka z komentarzem twórców
 5. Total War: Rome II – Hannibal u bram – przegląd jednostek
 6. Enemy Front – zwiastun rozgrywki
 7. Hellraid – animacje szkieletów
 8. Tom Clancy’s Ghost Recon Phantoms – główne zmiany przy premierze na Steam (PL)