Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Legend Online (WWW)

Legend Online WWW

Legend Online to przeglądarkowa gra MMORPG w klasycznych realiach magicznego fantasy, wyprodukowana przez chińskie studio The 7th Road.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | widok izometryczny | elementy strategiczne | przeglądarkowe | MMO

WWW
Okładka Legend Online (WWW)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

25lipca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legend Online należy do gatunku przeglądarkowych gier MMORPG osadzonych w realiach fantasy. Od typowych przedstawicieli tej grupy omawianą pozycję odróżnia fakt, że nie obejmujemy w niej kontroli nad samotnym poszukiwaczem przygód, lecz nad przywódcą całego miasta, który dba o rozbudowę swojej siedziby i rekrutuje z niej wojska do toczenia walki ze złem. Za powstanie tego tytułu odpowiada chińskie studio The 7th Road. Zanim gra trafiła do Polski, została udostępniona w Turcji, Portugalii i Hiszpanii.

Akcja gry toczy się w klasycznym świecie w klimatach fantasy. Osią toczących się w nim wydarzeń jest wielka wojna między ludźmi a magicznymi bestiami, która teoretycznie została właśnie zakończona, lecz w każdej chwili może wybuchnąć na nowo. Wcielamy się w ludzkiego bohatera, stającego na czele wspomnianego miasta, który stawia sobie za cel walkę z wrogiem swojej rasy przy jednoczesnym dążeniu do zdobycia władzy i potęgi. Przygody prowadzą nas przez trzy kontynenty z obszarami o zróżnicowanym klimacie i środowisku, a na swojej drodze spotykamy przedstawicieli takich kanonicznych dla fantasy ras, jak nieumarli, centaury, anioły czy smoki.

Proces kreacji bohatera sprowadza się do wybrania jednej z sześciu postaci, które są w istocie reprezentantami trzech różnych klas (wojownik, czarodziej, strzelec) występującymi w obu płciach. Zabawa koncentruje się wokół rozbudowy wymienianego wcześniej miasta, rekrutacji oddziałów oraz udziału w rozmaitych wyprawach i kampaniach, polegających zwykle na dotarciu w określone miejsce i pokonaniu czekających tam wrogów z bossem na czele. Przyczyniają się one do awansowania bohatera na kolejne poziomy doświadczenia i zdobywania przez niego coraz lepszego ekwipunku (oraz większej ilości złota).

Przez większość czasu wydarzenia na ekranie obserwujemy w rzucie izometrycznym. Perspektywa zmienia się, gdy przystępujemy do walki – zostajemy wówczas przeniesieni na odrębną planszę, gdzie zmagające się jednostki widzimy z boku. Starcia toczą się w turach i zawierają elementy QTE (Quick Time Events), związane z korzystaniem przez bohaterów ze specjalnych zdolności. Jak przystało na grę MMORPG, możliwe jest toczenie pojedynków między graczami na arenach, a także grupowanie się w gildie i branie udziału w wojnach między nimi.

Tytuł został okraszony estetyczną, rysunkową oprawą graficzną, która łączy elementy wykonane w dwóch i trzech wymiarach (z przewagą tych pierwszych).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Ocena czytelników: 3,9 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Gry podobne do Legend Online

Wymagania wiekowe Legend Online

12+