Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGWWW
Okładka Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter (WWW)
OkładkaDungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter (WWW)

Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter WWW

Przeglądarkowa gra RPG na Facebooka, będąca kolejną odsłoną z serii D&D, tym razem oparta na 4 wersji systemu. Akcja gry odbywa się w znanym, fantastycznym świecie Forgotten Realms, gdzie gracz przeżyje szereg licznych przygód.

RPG | fantasy | Dungeons & Dragons | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter Premiera WWW

6września2011

producent: Liquid Entertainment wydawca: Atari / Infogrames Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter

Broken Ranks

Dragon Age: Legends

Might & Magic: Heroes Kingdoms

Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter to facebookowa gra roleplaying będąca przeglądarkową adaptacją zasad czwartej edycji papierowej wersji D&D. Jest to produkcja zespołu Liquid Entertainment, mającego na koncie tytuły takie jak Battle Realms, The Lord of the Rings: The War of the Ring czy Dragonshard.

Akcja osadzona jest w świecie fantasy znanym jako Zaginione Krainy (ang. Forgotten Realms), który gościł już wielokrotnie na ekranach komputerów m.in. w seriach Baldur’s Gate, Eye of Beholder czy Neverwinter Nights. Zabawę zaczynamy od stworzenia własnej postaci. Do wyboru są cztery rasy (człowiek, halfing, dragonborn i eldarin) oraz tyle samo klas (Łotrzyk, Wojownik, Kleryk oraz Czarodziej). Co ciekawe, zaprzyjaźnieni gracze mogą pożyczać nasze postacie i korzystać z ich pomocy podczas własnych przygód.

Autorzy odtworzyli większość znanych z papierowego pierwowzoru reguł, choć wszystko zostało oczywiście odrobinę uproszczone. Zabawa polega głównie na eksplorowaniu podziemi oraz zabijaniu potworów. Walka odbywa w systemie turowym. O kolejności ruchu decyduje współczynnik inicjatywy. W trakcie starć korzystamy oczywiście z umiejętności doskonale znanych miłośnikom czwartej edycji Dungeons & Dragons. Autorzy przygotowali ponad pięćdziesiąt lochów i przed wejściem do każdego wybieramy jeden z trzech poziomów trudności. W trakcie naszych przygód zwiedzamy też samo miasto Neverwinter. Tam kupujemy nowe przedmioty i urządzamy własną siedzibę. Wraz z postępami w rozgrywce nasza postać zdobywa punkty doświadczenia, które następnie wydajemy na ulepszanie jej współczynników.

Gra należy do kategorii produkcji darmowych uzupełnionych dobrowolnymi mikropłatnościami. Wirtualna ekonomia bazuje na dwóch walutach – znajdowanym podczas przygód złocie i tzw. astralnych diamentach kupowanych za pomocą facebookowych monet. Co ciekawe, po osiągnięciu dziesiątego poziomu doświadczenia możemy tworzyć własne mapy i potem sprzedawać je innym graczom. Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter rozgrywane jest z poziomu przeglądarki i oferuje prostą dwuwymiarową grafikę, która została zaprojektowana tak, aby przypominać wersję stołową, korzystającą z figurek i papierowych makiet.

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 5.3 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter: Odpowiednia dla każdego wieku.