Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2011, 13:33

Wystartowała otwarta beta gry Heroes of Neverwinter

Facebookowa gra RPG Heroes of Neverwinter, korzystająca z czwartej edycji papierowej wersji D&D, weszła w fazę otwartych beta testów.

Zamknięte testy facebookowego RPG Heroes of Neverwinter trwały już od dłuższego czasu. Po wprowadzeniu poprawek i usunięciu błędów zgłoszonych przez pierwszych testerów, producent gry, firma Atari zdecydowała, że tytuł może zostać udostępniony szerszej rzeszy graczy, wchodząc w fazę otwartej bety. Wszyscy zainteresowani, mogą więc już przyjrzeć się grze odwiedzając jej oficjalny facebookowy profil.

Wystartowała otwarta beta gry Heroes of Neverwinter - ilustracja #1

Heroes of Neverwinter to strategiczne RPG, w dużej części oparte na czwartej edycji papierowego systemu Dungeons & Dragons, rozgrywające się w świecie Zapomnianych Krain, w którym umiejscowiono akcje gier z serii Baldur`s Gate czy Icewind Dale. Jak na tytuł stworzony z myślą o portalu społecznościowym przystało, nie powinniśmy spodziewać się olśniewającej grafiki czy porażającej fabuły. Twórcy do dyspozycji graczy oddali cztery podstawowe klasy postaci (wojownik, kapłan, mag i łotrzyk), rozwijane wraz postępami i zdobywanym doświadczeniem. Rozgrywka to przede wszystkim eksploracja map wypełnionych przeciwnikami, z którymi walczmy w trybie turowym, przy wykorzystaniu nieco okrojonych i uproszczonych zasad D&D. Niespodzianką nie powinno być również to, że Heroes of Neverwinter korzysta z popularnego modelu zabawy free-to-play, który od najbardziej zagorzałych miłośników tytułu wymaga zakupu dedykowanej wirtualnej waluty.