Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2011, 13:34

PlayStation Vita bez blokad regionalnych

Najnowsza konsola firmy Sony, czyli PlayStation Vita, nie będzie miała blokad regionalnych. To oznacza, że posiadacze europejskiej wersji sprzętu będą mogli uruchomić gry z Japonii lub Stanów Zjednoczonych. Dowiedzieliśmy się też, że producent ma pomysł na to, jak uporać się z problemem krótkiego czasu działania PS Vita na wbudowanej baterii.

PlayStation Vita nie będzie miała blokad regionalnych. Zapewnił o tym Shuhei Yoshida, prezes międzynarodowych oddziałów firmy Sony Computer Entertainment. Wiadomość powinna ucieszyć graczy, którzy myśleli o sprowadzeniu sprzętu z Japonii. Przenośna konsola pojawi się w Kraju Kwitnącej Wiśni w grudniu, a na Zachód trafi dopiero w 2012 roku.

Shuhei Yoshida potwierdził wcześniejsze plotki o braku blokad regionalnych w odpowiedzi na jedno z pytań, które zadano mu za pośrednictwem Twittera. To oznacza, że fani PlayStation Vita z Europy będą mogli importować gry wydawane tylko w Japonii lub przykładowo szukać ciekawych okazji w innych regionach świata (np. w Stanach Zjednoczonych).

PlayStation Vita bez blokad regionalnych - ilustracja #1

Kolejna nowa informacja o PlayStation Vita dotyczy jej baterii, która zapewni tylko 3-5 godzin grania. Firma Sony chce uporać się z tym problemem za pomocą dodatkowej, zewnętrznej baterii. Yoshida napisał, że trwają prace nad tym urządzeniem, ale nie wyjawił o ile przedłuży ono żywotność konsoli. Nie znamy też ceny tego produktu.

PlayStation Vita wystartuje 17 grudnia w Japonii w dwóch wersjach: WiFi oraz 3G. Data premiery w Stanach Zjednoczonych i Europie pozostaje nieznana.

  1. Więcej informacji o PlayStation Vita