Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2011, 15:33

autor: Ender

Uncharted: Golden Abyss - nowy film z rozgrywki

Twórcy przeznaczonej na PS vitę gry Uncharted: Golden Abyss, udostępnili nowy 10-minutowy film prezentujący mozliwości tytułu.

John Garvin, dyrektor kreatywny i scenarzysta Uncharted: Golden Abyss, udostępnił na oficjalnym blogu Playstation 10-minutowy film prezentujący dwa nowe poziomy gry, które pokazywano w tym tygodniu w Japonii na targach Tokyo Game Show.

Uncharted: Golden Abyss - nowy film z rozgrywki  - ilustracja #1

W filmie, przedstawiciel producenta najnowszych przygód Nathana Drake`a zwraca uwagę na nowe elementy gameplayu, które nie były eksponowane w poprzednich prezentacjach tytułu. Chodzi przede wszystkim o wykorzystanie ekranu dotykowego i żyroskopów Vity. Panelu dotykowego używać będziemy nie tylko przy wspinaniu się i skakaniu, ale także przy wykonywaniu ataków czy wyborze uzbrojenia. Dzięki żyroskopom, odpowiednio manipulując położeniem konsoli, gracze bezpiecznie przemaszerują po wąskich ścieżkach bądź belkach zawieszonych nad groźnymi przepaściami. Garvin pokazał również maczetę, nową broń Drake`a, która oczyścimy sobie drogę przez rożnego rodzaju przeszkody, odblokowując wcześniej niedostępne ścieżki i lokacje. Opcja ta przyda się bo, jak zauważył przedstawiciel SCE Bend Studio, w Golden Abyss znajdziemy mnóstwo ukrytych przedmiotów, miejsc i artefaktów, które sprawią, że warto będzie nawet kilkukrotnie rozgrywać dane poziomy i rozdziały. Twórca gry cały czas zwracał też uwagę na jakość jej oprawy graficznej, która jego zadaniem na urządzeniach przenośnych możliwa jest do osiągnięcia jedynie na PS Vicie.

Gra Uncharted: Golden Abyss, powinna ukazać się w przyszłym roku, najprawdopodobniej w dniu zachodniego debiutu PS Vity. W tym tygodniu, Sony potwierdziło jedynie datę japońskiej premiery urządzenia, którą ostatecznie ustalono na 17 grudnia tego roku. Zgodnie z przypuszczeniami, na półki sklepowe w USA czy Europie, konsola powinna trafić wiosną 2012 roku.