Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2011, 10:59

autor: Hed

Kolejna odsłona serii Suikoden trafi na PSP

Seria Suikoden powróci na konsolę PSP w nowej odsłonie, znanej w Japonii jako Genso Suikoden: The Woven Web of a Century. Gra została zapowiedziana przez firmę Konami i pokazana w pierwszym zwiastunie. Niestety, na razie nie wiem o niej zbyt wiele.

Firma Konami zapowiedziała nową odsłonę serii japońskich erpegów Suikoden, która trafi na przenośną konsolę PSP. Produkcja o tytule Genso Suikoden: Tsumugareshi Hyakunen no Toki doczekała się strony internetowej oraz pierwszego zwiastuna złożonego z przerywników filmowych. Niestety, twórcy nie ujawnili jeszcze żadnych informacji o samej rozgrywce.

Zwiastun Genso Suikoden: The Woven Web of a Century (takie tłumaczenie tytułu podaje Siliconera) nie mówi nam wiele, bo pokazuje tylko kilku bohaterów. Konami nie podało jeszcze daty premiery gry i nie ujawniło kto zajmie się jej produkcją.

Seria zadebiutowała na konsoli PlayStation, a później rozwinęła się na PlayStation 2. Ostatnia pełnoprawna część, czyli Suikoden V, została wydana w 2006 roku. W 2008 roku pojawiła się też gra Suikoden Tierkreis, skierowana na Nintendo DS.

Informacja o powrocie Suikoden pewnie ucieszy fanów gatunku, chociaż w pewnym sensie intryguje. W ostatnich miesiącach słyszeliśmy tylko o zapowiedziach gier na 3DS-a i PlayStation Vita, a Konami decyduje się na tytuł dedykowany PSP. Czy stawianie na starzejącą się platformę jest dobrym posunięciem?. Tak czy inaczej, liczymy na dobrą produkcję.