Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 września 2011, 10:59

autor: Hed

Kolejna odsłona serii Suikoden trafi na PSP

Seria Suikoden powróci na konsolę PSP w nowej odsłonie, znanej w Japonii jako Genso Suikoden: The Woven Web of a Century. Gra została zapowiedziana przez firmę Konami i pokazana w pierwszym zwiastunie. Niestety, na razie nie wiem o niej zbyt wiele.

Firma Konami zapowiedziała nową odsłonę serii japońskich erpegów Suikoden, która trafi na przenośną konsolę PSP. Produkcja o tytule Genso Suikoden: Tsumugareshi Hyakunen no Toki doczekała się strony internetowej oraz pierwszego zwiastuna złożonego z przerywników filmowych. Niestety, twórcy nie ujawnili jeszcze żadnych informacji o samej rozgrywce.

Zwiastun Genso Suikoden: The Woven Web of a Century (takie tłumaczenie tytułu podaje Siliconera) nie mówi nam wiele, bo pokazuje tylko kilku bohaterów. Konami nie podało jeszcze daty premiery gry i nie ujawniło kto zajmie się jej produkcją.

Seria zadebiutowała na konsoli PlayStation, a później rozwinęła się na PlayStation 2. Ostatnia pełnoprawna część, czyli Suikoden V, została wydana w 2006 roku. W 2008 roku pojawiła się też gra Suikoden Tierkreis, skierowana na Nintendo DS.

Informacja o powrocie Suikoden pewnie ucieszy fanów gatunku, chociaż w pewnym sensie intryguje. W ostatnich miesiącach słyszeliśmy tylko o zapowiedziach gier na 3DS-a i PlayStation Vita, a Konami decyduje się na tytuł dedykowany PSP. Czy stawianie na starzejącą się platformę jest dobrym posunięciem?. Tak czy inaczej, liczymy na dobrą produkcję.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.