Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Suikoden IV (PS2)

Suikoden IV PS2

Klasyczny RPG, charakteryzujący się misterną fabułą, widowiskowymi pojedynkami oraz imponującym rozmachem. Akcja rozgrywa się 150 lat wcześniej, niżeli w pierwszej części Suikodena i nawiązuje do tajemniczych oraz magicznych Rune of Punishment.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Suikoden IV (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

11stycznia2005

25lutego2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Suikoden IV to duży krok do przodu w stosunku do wersji poprzednich, znanej serii gier, tworzonych pod czujnym okiem m.in. Junko Kawano.

Akcja gry rozgrywa się 150 lat przed wydarzeniami opisanymi w części pierwszej i orbituje wokół zagadkowych Rune of Punishment.

Gracz może stworzyć drużynę z ponad 100 dostępnych, parającymi się różnymi profesjami, bohaterów. Twórcy zastosowali zaawansowany engine 3D, który generuje bardzo szczegółowy obraz. Sam interface także uległ daleko idącej zmianie. Jest teraz bardziej intuicyjny. Na uwagę zasługuje mocno zmodyfikowany system walki, jak i sposób jej prezentacji. Do tego dochodzą potężne, groźne oraz majestatyczne okręty, rozległe oceany, mnogość postaci i dynamiczne oświetlenie, które dopełniają obrazu kolejnej – bo już czwartej – awanturniczej wyprawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 91 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 259,90 PLN

Gry podobne do Suikoden IV

Klasyfikacja PEGI Suikoden IV

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Suikoden IV

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S
Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S

wiadomość25 lipca 2020

Ojciec serii RPG Suikoden wraz z innymi weteranami marki pracuje nad duchowym spadkobiercą zatytułowanym Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

Kolejna odsłona serii Suikoden trafi na PSP

wiadomość18 września 2011

Seria Suikoden powróci na konsolę PSP w nowej odsłonie, znanej w Japonii jako Genso Suikoden: The Woven Web of a Century. Gra została zapowiedziana przez firmę Konami i pokazana w pierwszym zwiastunie. Niestety, na razie nie wiem o niej zbyt wiele.

Gry z serii Suikoden również na PSP

wiadomość16 września 2005

W sierpniu informowaliśmy Was o powstawaniu kolejnego tytułu z serii gier RPG o nazwie Suikoden, przeznaczonego wyłącznie na konsolę PlayStation 2. Wówczas koncern Konami nie zdradził jeszcze, że zamierza wydać gry z tej serii w wersji na inną platformę. Dziś już wiadomo, że Suikoden 1 oraz 2 ukażą się na kieszonkową konsolkę PSP.

Nowa gra z serii Suikoden
Nowa gra z serii Suikoden

wiadomość19 sierpnia 2005

Wszyscy fani klasycznych gier RPG osadzonych w japońskich klimatach powinni czuć się usatysfakcjonowani. Firma Konami ogłosiła dziś, że w listopadzie tego roku na rynku amerykańskim ma ukazać się kolejny tytuł z serii Suikoden. Będzie on opatrzony tytułem Suikoden: Tactics.

Suikoden V = Rapsodia

wiadomość12 czerwca 2005

Dalekowschodnich serii gier cRPG dostępnych jest dla użytkowników konsoli PlayStation 2 całkiem sporo – począwszy od sagi Final Fantasy, poprzez cykl Grandia, a skończywszy na marce Dragon Quest. Mocnym rynkowym statusem szczyci się również rodzina Suikoden, która już wkrótce wzbogaci się o kolejny produkt (vide news z 22 lutego 2005).