Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2020, 08:33

autor: Adrian Werner

Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S

Ojciec serii RPG Suikoden wraz z innymi weteranami marki pracuje nad duchowym spadkobiercą zatytułowanym Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S - ilustracja #1
Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zapowiada się na prawdziwą gratkę dla fanów Suikodena.

Fani serii jRPG Suikoden od tak dawna nie otrzymali nowej odsłony, że wielu z nich porzuciło już nadzieję na kontynuację cyklu. Do podobnego wniosku musiał dojść twórca marki, czyli Yoshitaka Murayama, bo postanowił opracować jej duchowego spadkobiercę zatytułowanego Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes.

Gra zmierza na pecety oraz konsole Xbox Series X i PlayStation 5. Autorzy zamierzają część środków zebrać za pośrednictwem Kickstartera. Zbiórka ruszy 27 lipca i celem minimalnym będzie pół miliona dolarów.

W pracach biorą również udział również inni weterani serii Suikoden - Junko Kawano, Osamu Komuta oraz Junichi Murakami. To prawdziwy dream team dla fanów marki, więc możemy spodziewać się czegoś, co spełni oczekiwania miłośników cyklu. Warto wspomnieć, że Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to pierwszy od 25 lat projekt, nad którym wspólnie pracują Murayama oraz Kawano.

Akcja gry toczyć się będzie na kontynencie Allraan, którego historia została ukształtowana przez ciągłe wojny między ludźmi, elfami, zwierzoludźmi i ludem pustyni. W momencie rozpoczęcia fabuły dominującą pozycję w odgrywa Imperium Galdean, które zyskało przewagę nad rywalami dzięki odkryciu technologii zwiększającej moc działania runicznych soczewek stanowiących podstawę magii w tej krainie.

Galdean regularnie organizuje wyprawy, których celem jest odnalezienie potężnego artefaktu, mającego na stałe ugruntować pozycję tego mocarstwa. Podczas jednej z nich dojdzie do spotkania młodego oficera armii imperialnej i wojownika z niewielkiej wioski. Szybko staną się przyjaciółmi, ale historia wrzuci ich w sam środek wojennej opowieści, która zmieni losy całego kontynentu.

Fabuła nie ograniczy się tylko do tej dwójki. W sumie poznamy historie setki bohaterów biorących udział w konflikcie. Każda z tych postaci ma posiadać unikalną osobowość i własne przygody. Nie wszystkie będą żołnierzami - nie zabraknie również osób specjalizujących się w innych dziedzinach, które pomocą nam w wygraniu wojny.

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes zaoferuje rozgrywkę 2,5D, z trójwymiarowymi lokacjami i dwuwymiarowymi postaciami. Walki rozgrywane będą w systemie turowym, w którym pokierujemy sześcioosobową drużyną.

Kluczową rolę odegra rozbudowa i zarządzanie miasteczkiem. Zamieszkają tam zwerbowane postacie, stając się np. lokalnym kowalem czy kucharzem. Wraz z rozwojem naszego fortu otworzą się przed nami nowe opcje handlowe oraz dodatkowe możliwości ulepszania postaci i sprzętu. Do tego bohaterowie będą mogli dołączać do gildii, które zapewnią dostęp do unikalnych atrybutów.

  1. Oficjalna strona gry

Warto dodać, że sytuacja z Suikodenem przypomina tę z serią Castlevania. Obie marki należą do firmy Konami, która nie jest zainteresowana opracowaniem tradycyjnych kontynuacji. W przypadku Castlevanii ojciec cyklu Koji Igarashi zebrał na Kickstarterze środki na duchowego spadkobiercę w postaci Bloodstained: Ritual of the Night. Ten tytuł okazał się dokładnie tym, na co czekali fani, więc mamy nadzieję, że w przypadku Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes będzie tak samo.