Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Suikoden V (PS2)

Suikoden V PS2

Suikoden V to kolejna część uznanej na całym świecie serii gier RPG. Pozycja ta jest dziełem projektantów ze studia Konami, na czele z niezastąpionym Junko Kawano.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Suikoden V (PS2)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

21marca2006

14grudnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Suikoden V to kolejna część uznanej na całym świecie serii gier RPG. Pozycja ta jest dziełem projektantów ze studia Konami, na czele z niezastąpionym Junko Kawano.

Przez wiele lat Falena była piękną, dobrze prosperującą krainą. Rządzili nią mądrzy i życzliwi władcy, korzystający z energii, czerpanej z Runy Słońca. Ostatnimi czasy na świecie zaczęły jednak dziać się rzeczy, które zaniepokoiły mieszkańców. Postanowili oni zorganizować powstanie. Świadoma tego królowa zdecydowała się stłumić bunt, pomagając sobie mocą, drzemiącą we wspomnianej Runie. My, jako młody książę, musimy dowiedzieć się, co było przyczyną zrywu ludności, a także odkryć tajemnicę, związaną z magią Słońca. Zrodzi to jednak konieczność stawienia czoła złym siłom ciemności.

Na szczęście nie jesteśmy osamotnieni w swych bojach, bo spośród 60 grywalnych postaci możemy stworzyć sześcioosobową drużynę, która nie ulęknie się żadnego niebezpieczeństwa. Podróżując po quasi-średniowiecznych krainach, nie tylko walczymy z napotkanymi wrogami, lecz także prowadzimy rozmowy z bohaterami niezależnymi i wykonujemy szereg misji, dzięki którym zdobywamy 27 Run Prawdy oraz 108 Gwiazd Przeznaczenia. Za sprawą tych właśnie przedmiotów zwiększamy umiejętności naszych podopiecznych i popychamy fabułę do przodu. Podczas bitew korzystamy z azjatyckich stylów walki, wspierając się jednocześnie mieczem lub kijem. Autorzy umożliwili nam duży wpływ na rozwój bohaterów, a to za sprawą kilkuset przedmiotów, jakie możemy kolekcjonować podczas rozgrywki, jak również dzięki licznym umiejętnościom, zyskiwanym przez nas wraz z punktami doświadczenia.

Ogromny, baśniowy świat Suikoden V przedstawiono za pomocą trójwymiarowego silnika graficznego, który serwuje nam widok mangowych postaci oraz animowane przerywniki. Warto wspomnieć, że w zależności od obranej drogi dane nam jest obejrzeć kilka zakończeń całej historii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Suikoden V

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Suikoden V

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S
Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S

wiadomość25 lipca 2020

Ojciec serii RPG Suikoden wraz z innymi weteranami marki pracuje nad duchowym spadkobiercą zatytułowanym Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

Kolejna odsłona serii Suikoden trafi na PSP

wiadomość18 września 2011

Seria Suikoden powróci na konsolę PSP w nowej odsłonie, znanej w Japonii jako Genso Suikoden: The Woven Web of a Century. Gra została zapowiedziana przez firmę Konami i pokazana w pierwszym zwiastunie. Niestety, na razie nie wiem o niej zbyt wiele.

Poznaliśmy dokładną datę premiery gry Suikoden V
Poznaliśmy dokładną datę premiery gry Suikoden V

wiadomość24 sierpnia 2006

Pod koniec marca poinformowaliśmy Was, że piąta odsłona serii gier jRPG pt. Suikoden ukaże się na europejskim rynku jeszcze tej jesieni. Okazało się to niezgodne z prawdą, ponieważ premiera odbędzie się dzień przed jej kalendarzowym rozpoczęciem, tj. 22 września.

Suikoden V – w USA już grają, Europa jeszcze poczeka
Suikoden V – w USA już grają, Europa jeszcze poczeka

wiadomość22 marca 2006

Firma Konami poinformowała, że od wczoraj w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych jest już dostępna piąta odsłona serii Suikoden.

Premiera Suikoden V już na jesieni
Premiera Suikoden V już na jesieni

wiadomość27 stycznia 2006

Fani japońskiej odmiany gier z gatunku RPG posiadający konsolę PS2 mogą odetchnąć z ulgą. Piąta część serii Suikoden, produkowana przez firmę Konami, ukaże się na europejskim rynku jeszcze tej jesieni. Przypomnijmy, że japońska premiera Suikoden V będzie miała miejsce dnia 23 lutego.