Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5SwitchPCXSX
Okładka Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes (PS5)

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to jRPG zaprojektowany jako duchowy spadkobierca serii Suikoden i stworzony przez weteranów tego cyklu. Gra oferuje turowy system walki, setkę postaci do zwerbowania oraz mechanikę rozbudowy miasteczka pełniącego rolę twierdzy dla armii gracza.

RPG | fantasy | turowe | elementy strategiczne | crowdfunding | indie | jRPG

Okładka Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes (PS5)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to klasycznie zrealizowana gra jRPG. Odpowiada za nią japońskie studio Rabbit & Bear. Produkcję opracowano jako duchowego spadkobiercę cyklu Suikoden. Na czele projektu stał ojciec tej serii Yoshitaka Murayama, a w pracach brali również udział również inni weterani marki, w tym Junko Kawano, Osamu Komuta oraz Junichi Murakami. Był to pierwszy od ponad dwóch dekad lat projekt, nad którym wspólnie pracowali Murayama oraz Kawano.

Fabuła

Akcja gry toczy się na kontynencie Allraan, którego historia została ukształtowana przez ciągłe wojny między ludźmi, elfami, zwierzoludźmi i ludem pustyni. W momencie rozpoczęcia fabuły dominującą pozycję odgrywa Imperium Galdean, które zyskało przewagę nad rywalami dzięki odkryciu technologii zwiększającej moc działania runicznych soczewek stanowiących podstawę magii w tej krainie.

Galdean regularnie organizuje wyprawy, których celem jest odnalezienie potężnego artefaktu, mającego na stałe ugruntować pozycję tego mocarstwa. Podczas jednej z nich dochodzi do spotkania młodego oficera armii imperialnej i wojownika z niewielkiej wioski. Szybko staną się przyjaciółmi, ale historia wrzuci ich w sam środek wojennej opowieści, która zmieni losy całego kontynentu.

Mechanika

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes to japońskie RPG odwołujące się do klasycznych przedstawicieli tego gatunku. Zabawa polega na eksplorowaniu świata, wypełnianiu zadań, rozwijaniu postaci oraz toczeniu bitew. Walki rozgrywane są w systemie turowym, w którym kierujemy sześcioosobową drużyną.

Gra nie ogranicza się do zaprezentowania losów wspomnianej dwójki bohaterów. W sumie poznajemy historie setki postaci biorących udział w konflikcie. Każda z nich posiada unikalną osobowość i własne przygody. Nie wszystkie są żołnierzami - nie brakuje również osób specjalizujących się w innych dziedzinach, które pomogą nam w wygraniu wojny.

Kluczową rolę w rozgrywce odgrywa rozbudowa i zarządzanie miasteczkiem. Zamieszkują tam zwerbowane postacie, stając się np. lokalnym kowalem czy kucharzem. Wraz z rozwojem naszego fortu otwierają się przed nami nowe opcje handlowe oraz dodatkowe możliwości ulepszania postaci i sprzętu. Do tego bohaterowie mogą dołączać do gildii, które zapewniają dostęp do unikalnych atrybutów.

Zabawę uatrakcyjniają minigierki, koncentrujące się m.in. na gotowaniu lub łowieniu ryb.

Tryby gry

Gra posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Twórcy nie przewidzieli żadnej opcji multiplayer. Po przejściu kampanii odblokowuje się za to opcja Nowa Gra+, pozwalająca na ponowne ukończenie historii przy zachowaniu rozwoju postaci, ale z wyższym poziomem trudności.

Kwestie techniczne

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, z trójwymiarowymi lokacjami i dwuwymiarowymi postaciami. Wygląda ona nowocześnie, ale zachowuje klimat 32-bitowych jRPG-ów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

Wymagania wiekowe Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes

16+

Eiyuden Chronicle - następca Suikoden zdominował Kickstartera w 2020 roku
Eiyuden Chronicle - następca Suikoden zdominował Kickstartera w 2020 roku

wiadomość23 grudnia 2020

W sieci pojawiło się tegoroczne podsumowanie zbiórek związanych z grami w serwisie Kickstarter. Największym sukcesem wśród produkcji na PC i konsole było Eiyuden Chronicle, czyli duchowy spadkobierca cyklu Suikoden.

Gra Eiyuden Chronicle podbiła Kickstartera. Wynikiem przebiła prawie Pillars of Eternity 2
Gra Eiyuden Chronicle podbiła Kickstartera. Wynikiem przebiła prawie Pillars of Eternity 2

wiadomość30 sierpnia 2020

Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes otrzymało spory kredyt zaufania od użytkowników Kickstartera. Tytuł przekroczył granicę 4,5 miliona dolarów otrzymanych w zbiórce pieniędzy. Te umożliwią twórcom swobodne rozbudowywanie gry.

Gra twórców Suikoden wielkim sukcesem na Kickstarterze
Gra twórców Suikoden wielkim sukcesem na Kickstarterze

wiadomość18 sierpnia 2020

Kickstarter Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes, czyli gry jRPG od autorów serii Suikoden, zgromadził już ponad 3 mln dolarów.

Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S
Autorzy Suikoden tworzą duchowego spadkobiercę na PS5, PC i Xbox Series S

wiadomość25 lipca 2020

Ojciec serii RPG Suikoden wraz z innymi weteranami marki pracuje nad duchowym spadkobiercą zatytułowanym Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes. Gra zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X.

PC
Switch
PS5
XSX