Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 marca 2022, 22:02

Twórcy Suikodena pokazali screeny (i kapibarę) z nowej gry

Twórcy serii Suikoden opublikowali kolejny raport z produkcji duchowego spadkobiercy cyklu. Przy okazji pokazano screeny ze spin-offu Eiyuden Chronicle: Rising.

Na debiut duchowego spadkobiercy serii Suikoden przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać (po części z powodu wielkiego sukcesu gry na Kickstarterze), ale fani tego kultowego cyklu mogą liczyć na regularne wieści od twórców. Studio Rabbit & Bear podzieliło się nowymi screenami z Eiyuden Chronicle: Rising, spin-offa nadchodzącego Hundred Heroes. Obrazki, opublikowane na Steamie, zamieściliśmy poniżej.

Źródło: Rabbit & Bear Studios na Steamie.

Dwa pierwsze screeny przedstawiają miasto New Naveah, leżące na odludziu na kontynencie Allraan – tym samym, który zwiedzimy w Hundred Heroes.

  1. Ostatnia grafika daje nam kolejny przedsmak tego, jak będą wyglądać starcia z wrogami w Eiyuden Chronicles: Rising. Nie żebyśmy nie widzieli już walk na pierwszej prezentacji rozgrywki.
  2. Twórcy przybliżyli nam nową postać, którą jest… humanoidalny kapibara imieniem Cabana. Jego lud podróżuje od miejsca do miejsca, a na życie zarabia wyszukiwaniem gorących źródeł, nieodmienne przyciągających turystów.
Twórcy Suikodena pokazali screeny (i kapibarę) z nowej gry - ilustracja #4
Bywają i tacy NPC. Źródło: Rabbit & Bear Studios na Steamie.

Eiyuden Chronicles – raport z produkcji

Oprócz screenami i ciekawostkami z Eiyuden Chronicles: Rising, zespół Rabbit & Bear Studios podzielił się informacjami na temat postępu prac nad Hundred Heroes. Całość zaczęła nabierać kształtów i twórcy już szlifują obszary będące bliskie jeśli nie ukończenia, to przynajmniej swojej ostatecznej formy.

Niemniej podkreślono, że wymaga to „wielu prób i błędów”, co sugeruje, że nie ma co liczyć na szybkie zakończenie produkcji. Nic w tym dziwnego – Eiyuden Chronicle: Hundred Heroes powinno trafić na rynek dopiero w przyszłym roku. Krócej poczekamy na Rising, nastawione bardziej na akcję, które ma zadebiutować do końca 2022 r.