Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2022, 09:10

Sifu z milionem sprzedanych egzemplarzy. Tylko 15% graczy ukończyło grę

Sprzedaż Sifu przekroczyła milion egzemplarzy. Jednak tylko 15% graczy zdołało pokonać ostatniego bossa.

Studio Sloclap pochwaliło się, że sprzedaż gry Sifu przekroczyła milion egzemplarzy. Twórcy ujawnili również inne interesujące liczby.

Ciekawe statystyki z Sifu

  1. Gracze spędzili w Sifu łącznie 10 milionów godzin.
  2. Ponad 45% osób ukończyło drugi poziom w grze.
  3. Nieco ponad 150 tys. graczy pokonało Yanga, czyli ostatniego bossa.

Powyższe statystyki dobrze oddają wysoki poziom trudności Sifu. Fakt, że niecała połowa grających ukończyła drugi poziom, a tylko trochę ponad 15% przeszło całą grę, pokazuje, jak wielkim wyzwaniem okazała się ta produkcja.

Przypomnijmy, że Sifu ukazało się 8 lutego na PC oraz konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. Wersja pecetowa sprzedawana jest wyłącznie w serwisie Epic Games Store.

Cztery dni po premierze autorzy informowali, że sprzedaż przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Jak widać, przez kolejnych kilkanaście dni twórcom udało się podwoić ten wynik.

Zainteresować Cię może nasza publicystyka:

  1. Sifu wcale nie jest takie trudne. Trik polega na tym, żeby myśleć

Osiągnięcia Sifu imponują tym bardziej, gdy porówna się je z poprzednią produkcją studia, czyli grą Absolver. Ten tytuł po trzech tygodniach od premiery zdołał przekroczyć 250 tys. sprzedanych egzemplarzy. Był to wtedy bardzo dobry wynik, ale widać wyraźnie, że najnowsze dzieło zespołu Sloclap jest znacznie większym sukcesem.

  1. Sifu – strona oficjalna