Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4PC
Okładka Sifu (PS5)
OkładkaSifu (PS5)

Sifu

Sifu jest przygodową grą akcji w konwencji tzw. chodzonej bijatyki. Produkcja opowiada o adepcie kung fu, który próbuje pomścić śmierć swojej rodziny. Tytuł został stworzony przez studio Sloclap (Absolver).

Akcji | TPP | beat 'em up | indie | przygodowe gry akcji | Epic Store exclusive | E3 2021

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sifu Premiera

2022

PC PS4 PS5

producent: Sloclap wydawca: Sloclap Strona oficjalna

E3 2021

Sifu to przygodowa gra akcji z widokiem z trzeciej osoby. Produkcja traktuje o sztukach walki i najbliżej jej do podgatunku tzw. chodzonych bijatyk. Za opracowanie i wydanie tego tytułu odpowiada studio Sloclap (autorzy ciekawego Absolvera z 2017 roku).

Fabuła

Sifu opowiada historię adepta Kung-Fu, którego rodzina została zamordowana, gdy był jeszcze młodym człowiekiem. Protagonista przez lata trenował, by zemścić się na sprawcach zbrodni i teraz wyrusza, by w końcu ich wyeliminować.

Mechanika

W Sifu akcję obserwujemy z różnych perspektyw (w czasie poruszania się po lokacjach kamera jest za plecami bohatera, ale jej położenie zmienia się, gdy dochodzi do walki – wówczas pokazuje nam wydarzenia z różnych stron, a ujęcia charakteryzują się pewną dozą filmowości). Zabawa polega na eksplorowaniu plansz i starciach z napotkanymi przeciwnikami.

Gracz walczy zarówno z szeregowymi bandytami (niektórzy z nich są wyposażeni w broń, np. noże), jak i bossami. Kluczową rolę odgrywają tutaj zręczne palce oraz pozycjonowanie – musimy poruszać się w taki sposób, by unikać ataków i maksymalizować obrażenia zadawane wrogom wykorzystując swoje otoczenie. Czasem przejmujemy też na jakiś czas przedmioty posiadane przez wrogów (możemy zadawać nimi ciosy, a także rzucać). Warto przy tym odnotować, że w Sifu plansze są częściowo zniszczalne – ciosy mogą np. niszczyć barierki lub stoły.

W toku rozgrywki postać gracza stopniowo się rozwija – odblokowujemy nowe umiejętności walki (przede wszystkim potężne techniki Pak-Mei Kung-Fu).

Tryby gry

W Sifu możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą zabawy jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Sifu posiada ciekawą, trójwymiarową oprawę graficzną, która pod pewnymi względami może budzić skojarzenia z poprzednim dziełem studia – grą Absolver (mowa przede wszystkim o modelach postaci). Jednak tym razem twórcy zastosowali odrobinę odmienną, bardziej komiksową stylistykę. Świetne wrażenie robią też widowiskowe animacje postaci.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Sifu: 16+

Sifu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-7300U 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
  • Windows 7
PC
PS4
PS5