Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2017, 13:38

autor: Góral

Absolver w rękach setek tysięcy graczy

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Absolver zanotował najlepszy debiut w historii firmy Devolver Digital. Dziś poznaliśmy szczegółowe wyniki sprzedaży.

29 sierpnia na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach osobistych zadebiutowała gra Absolver. Pierwszy projekt studia Sloclap zebrał pozytywne opinie i osiągnął sukces komercyjny. W informacji prasowej dotyczącej najnowszej aktualizacji 1.06 deweloper wyjawił, że rozeszło się już ponad 250 tysięcy egzemplarzy. Oznacza to, że jest to najlepszy debiut w historii wydawcy Devolver Digital. Nie wiemy, jak rozkłada się popularność na poszczególnych platformach, ale według serwisu SteamSpy, ponad połowa (około 130 tysięcy) egzemplarzy przypada na wydanie PC-towe. Aczkolwiek należy pamiętać, że projekt jest też dostępny na GOG-u w wersji bez DRM, więc można strzelać, że na komputerach sprzedano około 150 tysięcy egzemplarzy, a 100 tysięcy na PlayStation 4.

Absolver w skrócie:
  1. trzecioosobowa gra akcji na konsolę PlayStation 4 i PC-ty;
  2. ukazała się 29 sierpnia bieżącego roku;
  3. sprzedano ponad 250 tysięcy egzemplarzy.

Co do aktualizacji 1.06, jej szczegółową rozpiskę znajdziecie w tym miejscu. Natomiast jeżeli chodzi o najważniejsze rzeczy, to przede wszystkim naprawiono problem z utratą mocy, które zostaną zwrócone graczom. Ponadto wprowadzono różne zmiany w rozgrywce, np. poprawiono wpływ wagi i mobilności postaci na jej kondycję czy zmniejszono maksymalną liczbę przeciwników respawnujących się w tym samym czasie. Do tego ulepszono stabilność działania gry, wprowadzono niewielkie zmiany w interfejsie użytkownika, a także dodano sześć nowych masek inspirowanych innymi tytułami wydawanymi przez firmę Devolver Digital.

Przedstawiciel Devolver Digital w oświadczeniu przesłanym serwisowi venturebeat.com stwierdził, że w związku z sukcesem Absolvera i wyczekiwanym Ruinerem, firma od teraz będzie wydawać tylko gry, w których postacie noszą maski. - Absolver w rękach setek tysięcy graczy - wiadomość - 2017-09-21
Przedstawiciel Devolver Digital w oświadczeniu przesłanym serwisowi venturebeat.com stwierdził, że w związku z sukcesem Absolvera i wyczekiwanym Ruinerem, firma od teraz będzie wydawać tylko gry, w których postacie noszą maski.
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach