Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2017, 11:38

autor: Adrian Werner

Absolver z najlepszym debiutem w historii Devolver Digital

Opracowana przez studio Sloclap gra akcji Absolver bardzo dobrze poradziła sobie na rynku. Wydawca gry, czyli firma Devolver Digital, poinformował właśnie, że był to najlepszy debiut w jego historii.

ABSOLVER W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Sloclap
  2. Wydawca: Devolver Digital
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, PS4
  5. Data premiery: 29 sierpnia 2017 r.

Ludzie ze studia Sloclap mają powody do zadowolenia. Wypuszczona we wtorek debiutancka produkcja zespołu, czyli gra akcji Absolver, okazała się dużym sukcesem. Będąca wydawcą projektu firma Devolver Digital pochwaliła się, że była to najlepsza premiera w jej historii, sprzedając się szybciej, niż jakakolwiek wcześniejsza produkcja, która ukazała się pod tym szyldem. Niestety, nie podano konkretnych danych.

Twórcy zdradzili jednak, że w najgorętszym momencie dnia premiery w Absolver jednocześnie bawiło się ponad 30 tysięcy osób. Na tę liczbę składają się użytkownicy grający na PC i PlayStation 4. W planach jest także wersja na Xboksa One, ale ta ukaże się dopiero w przyszłym roku.

Absolver z najlepszym debiutem w historii Devolver Digital - ilustracja #1

Choć wydawca nie podał konkretnych danych odnośnie wyników sprzedaży, warto zauważyć, że według serwisu Steam Spy, produkcję posiada obecnie około 101 tysięcy graczy pecetowych korzystających z usługi firmy Valve.

Gra zyskała dobre recenzje od magazynów i serwisów branżowych, a oceny użytkowników Steam są w większości pozytywne. W połączeniu z imponującymi wynikami sprzedaży, oczywistym jest, że Absolver okazał się sukcesem. Stało się to pomimo sporej ilości problemów technicznych, zwłaszcza tych związanych z serwerami gry. Najpoważniejsze błędy zostały jednak szybko naprawione przez pierwszą aktualizację, a twórcy pracują obecnie nad usunięciem pozostałych niedociągnięć, jak również nad dodatkową zawartością.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Absolver

Absolver