Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2017, 12:51

autor: Adrian Werner

Biomutant na ponad 20-minutowym zapisie rozgrywki

Do sieci trafił nowy, ponad dwudziestominutowy zapis rozgrywki z RPG akcji Biomutant. Materiał pochodzi z trwającego obecnie konwentu PAX West.

Biomutant, czyli RPG akcji od studia Experiment 101 i firmy THQ Nordic, było jedną z najmilszych niespodzianek tegorocznego gamescomu. Podczas targów mieliśmy okazję sprawdzić krótki zapis rozgrywki, a teraz dzięki serwisowi IGN możemy obejrzeć znacznie dłuższy materiał tego typu, który został zarejestrowany podczas konwentu PAX West. Trwa on ponad dwadzieścia minut i daje całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w jakim zmierza ten tytuł.

Materiał pokazuje m.in. proces kreacji postaci, eksplorację oraz przede wszystkim mechanikę walki, która pozwoli korzystać z bogatego arsenału broni białej i palnej. Zręcznościowy system potyczek prezentuje się obiecująco, co jest dobrą nowiną, gdyż, jak przystało na RPG-a akcji, większość czasu z grą spędzimy walcząc.

Biomutant na ponad 20-minutowym zapisie rozgrywki - ilustracja #1
BIOMUTANT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Experiment 101
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Filmik pokazuje także, że obsadzenie zwierzęcia w roli głównego bohatera nie jest tylko sympatycznym zabiegiem wizualnym. Przykładowo, podczas eksploracji postać będzie mogła biegać na czterech łapach, co znacznie przyśpieszy tempo podróży.

Przypomnijmy, że Biomutant zmierza na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4, a premiera ma nastąpić na początku przyszłego roku. Tytuł jest debiutanckim projektem studia Experiment 101, założonego przez byłych pracowników zespołu Avalanche, którzy odegrali kluczowe role przy produkcji gry Mad Max oraz serii Just Cause.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Biomutant

Biomutant