Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 sierpnia 2017, 09:20

autor: Adrian Werner

Biomutant na 11-minutowym zapisie rozgrywki

W sieci pojawił się trwający ponad jedenaście minut zapis rozgrywki z dema RPG akcji Biomutant, które zostało udostępnione na targach gamescom.

Zapowiedź Biomutant, czyli RPG akcji od studia Experiment 101 i firmy THQ Nordic, okazała się jedną z najmilszych niespodzianek tegorocznego gamescomu. Teraz, dzięki opublikowanemu przez serwis IGN filmikowi, można zobaczyć jak projekt prezentuje się w akcji. Trwający jedenaście minut zapis rozgrywki z wersji demonstracyjnej pokazywanej na targach daje całkiem niezłe pojęcie o kierunku, w jakim zmierza ten projekt.

Na filmiku możemy zobaczyć m.in. system tworzenia bohatera, pozwalający nie tylko dopasować jego statystyki startowe do naszych preferencji, ale również obejmujący wybór rodzaju i koloru futra, jakim będzie mogło pochwalić się nasze alter ego.

Biomutant na 11-minutowym zapisie rozgrywki - ilustracja #1
BIOMUTANT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Experiment 101
  2. Wydawca: THQ Nordic
  3. Gatunek: RPG akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 2018 r.

Jak na RPG akcji przystało, w Biomutant większość czasu spędzimy walcząc i tego aspektu rozgrywki nie mogło zabraknąć w prezentacji. System potyczek będzie mocno zręcznościowy, oferując graczom dostęp do obszernego arsenału broni palnej i białej, jak również sporego wachlarza ruchów.

Ciekawie prezentuje się również oprawa graficzna. Autorzy postawili na realia postapokaliptyczne, ale zamiast spalonych słońcem ponurych pustyni dostaniemy zarośnięte ruiny ludzkiej cywilizacji, które przejęły we władanie człekokształtne zwierzęta, a wszystko to doprawione zostanie elementami z filmów kung-fu. Daje to w sumie świeżą mieszankę, która pozytywnie wyróżnia się na tle innych gier z gatunku.

Przypomnijmy, że Biomutant zmierza na pecety oraz Xboksa One i PlayStation 4, a premiera ma nastąpić na początku przyszłego roku.

  1. Oficjalna strona gry