Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 września 2017, 20:59

Game of Thrones: Conquest zmierza na urządzenia mobilne

Studio Turbine i firma Warner Bros. Entertainment zapowiedziały Game of Thrones: Conquest, czyli mobilną strategię, która połączy licencję Gry o tron z mechanizmami wzorowanymi na Game of War.

Gra powinna zadebiutować w tym roku. - Game of Thrones: Conquest zmierza na urządzenia mobilne - wiadomość - 2017-09-06
Gra powinna zadebiutować w tym roku.
GAME OF THRONES: CONQUEST W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Turbine
  2. Wydawca: Warner Bros. Entertainment
  3. Gatunek: strategia
  4. Platformy: iOS, AND
  5. Model biznesowy: free-to-play

Strategie w stylu Game of War cieszą się obecnie wielką popularnością na rynku mobilnym, więc tylko kwestią czasu było powstanie gry tego typu bazującej na licencji Gry o tron. Dlatego nie zdziwiliśmy się specjalnie, gdy firma Warner Bros. Entertainment zapowiedziała Game of Thrones: Conquest.

Gra zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach wykorzysta model darmowy z mikropłatnościami. Na razie nie podano planowanej daty premiery, ale na oficjalnej stronie ruszyła już rejestracja, więc produkcja powinna zadebiutować jeszcze w tym roku. Warto wspomnieć, że opracowanie Game of Thrones: Conquest powierzono studiu Turbine.

Game of Thrones: Conquest zmierza na urządzenia mobilne - ilustracja #2

Tworząc grę, autorzy nie silili się na oryginalność. Podąża ona ścieżkami wytyczonymi przez Game of War oraz niezliczone inne produkcje tego typu, zmieniając jedynie realia na te z Gry o tron. Zaczynając zabawę, stworzymy własny ród i spróbujemy przejąć władzę w świecie.

Podczas rozgrywki będziemy gromadzili surowce, za które kupimy budynki, pozwalające nam werbować jednostki. Potem wykorzystamy armię do prowadzenia wojen, co zapewni nam coraz większe łupy, które zainwestujemy w rozwój miasta, zapewniając sobie dostęp do lepszych i bardziej licznych oddziałów. Po pewnym czasie zmuszeni zostaniemy do nawiązania sojuszy z innymi graczami, aby wspólnymi siłami rywalizować z innymi grupami użytkowników.

Turbine to doświadczony zespół, więc najpewniej Game of Thrones: Conquest będzie prezentowało wysoki poziom wykonania, ale nie zanosi się, aby produkcja zaoferowała jakiekolwiek oryginalne pomysły. Może być to tym bardziej kłopotliwe, że gracze mobilni mają dostęp do starszego Game of Thrones Ascent, które jest co prawda proste pod względem wizualnym, ale okazało się całkiem rozbudowaną strategią, wiernie odtwarzającą klimat marki i oferującą ciekawą oraz stale rozwijaną fabułę.

  1. Oficjalna strona gry