Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 września 2017, 08:59

autor: Adrian Werner

Nightmare Creatures - zapowiedziano kontynuację klasycznej serii

Studio Albino Moose Games zapowiedziało Nightmare Creatures, czyli surival horror będący kontynuacją cyklu zapoczątkowanego w latach 90. ubiegłego wieku.

Gra zmierza na pecety i konsole. - Nightmare Creatures - zapowiedziano kontynuację klasycznej serii - wiadomość - 2017-09-04
Gra zmierza na pecety i konsole.
NIGHTMARE CREATURES W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Albino Moose Games
  2. Wydawca: Albino Moose Games
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, konsole
  5. Data premiery: 2018 r.

Tydzień temu pisaliśmy o zapowiedzi Rune: Ragnarok, czyli kontynuacji gry akcji Rune z 2000 roku. Okazuje się, że to nie jedyna klasyczna produkcja z tamtego okresu, która wkrótce doczeka się następcy. Studio Albino Moose Games właśnie poinformowało, że pracuje nad nową odsłoną cyklu Nightmare Creatures.

Projekt zatytułowany został po prostu Nightmare Creatures i zmierza na pecety oraz niesprecyzowane jeszcze konsole. Premiera powinna nastąpić w przyszłym roku. Kampania opowie o wydarzeniach mających miejsce zarówno przed, jak i po przygodach z poprzednich odsłon. Fabuła tradycyjnie skoncentruje się na skutkach działań kultu Hekate, który próbując opracować eliksir zapewniający nadludzkie moce, w rzeczywistości stworzył substancję zamieniającą ludzi w krwiożercze potwory. Grupa chciała wykorzystać to odkrycie do wyhodowania armii mutantów, ale jeden z jej członków pokrzyżował te plany, podpalając siedzibę organizacji i wywołując tym samym w 1666 roku słynny Wielki pożar Londynu.

Fabuła gry osadzona zostanie w XIX wieku, kiedy to na ulice stolicy Wielkiej Brytanii wypełzają potwory, stworzone przez substancję kultu Hekate, którego przywódcą został Adam Crowley. Organizację spróbuje powstrzymać ksiądz i córka zamordowanego specjalisty od chorób zakaźnych.

Niestety, na razie nic nie wiadomo na temat mechanizmów rozgrywki. Spodziewamy się jednak, że nie będą one mocno odbiegały od poprzednich dwóch odsłon, które były survival-horrorami, kładącymi duży nacisk na walkę za pomocą bogatego arsenału uzbrojenia i oferującymi dwie grywalne postacie o różnych zestawach umiejętności.

Przypomnijmy, że w skład marki wchodzą Nightmare Creatures z 1997 roku oraz wydane trzy lata później Nightmare Creatures II. Oba tytuły opracowało nieistniejące już studio Kalisto Entertainment. Seria doczekała się również mobilnej odsłony w formie platformówki autorstwa firmy Gameloft, wypuszczonej w 2003 roku.

  1. Nightmare Creatures – oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.