Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka Nightmare Creatures (PC)

Nightmare Creatures

Nightmare Creatures jest rozbudowaną grą akcji z elementami przygody, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (widok TPP). Całość klimatem przypomina m.in. takie serie jak Resident Evil czy Castlevania.

Akcji | TPP

Okładka Nightmare Creatures (PC)

data premiery gry:

25cze1997

PC

30wrz1997

PS1

Nightmare Creatures na PC i PS1 jest rozbudowaną grą akcji z elementami przygodowymi, w której wszelkie działania obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Całość klimatem przypomina m.in. takie serie jak Resident Evil czy Castlevania. Rozgrywka rozpoczyna się w 1834 roku w Londynie, gdzie ludzie zaczynają zamieniać się w potwory. Okazuje się, że jest to pokłosie eksperymentów grupy Brotherhood of Hecate, której członkowie marzyli o zdobyciu supermocy, jednak ich starania zakończyły się niepowodzeniem. Teraz owe monstra terroryzują miasto, a naszym zadaniem jest udzielenie pomocy jego mieszkańcom.

Do wyboru otrzymujemy dwie grywalne postacie: Ignatiusa oraz Nadię, różniących się stylem rozgrywki (Ignatius jest większy i silniejszy, a Nadia szybsza oraz zręczniejsza). Jako że podczas przygody musimy zmierzyć się z zastępami potworów, autorzy ze studia Kalisto Entertainment oddali do naszej dyspozycji szereg rozmaitych kombosów oraz broni (pistolety, multi-gun strzelający we wszystkich kierunkach jednocześnie, ogniste bomby itp.). W sumie toczymy starcia z trzynastoma rodzajami bestii (wilkołaki, zombie, gigantyczne pająki etc.), zaś każdy poziom kończy walka z potężnym bossem. Klimatycznego obrazu dopełniają dopracowana grafika (środowisko wymodelowano w pełnym trójwymiarze) oraz ścieżka dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Gry podobne do Nightmare Creatures

Wymagania wiekowe Nightmare Creatures

16+

Wymagania sprzętowe Nightmare Creatures

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 133MHz, 16MB RAM, CD-ROMx2, akcelerator

PC
PS1