Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5PS1PS4PSPPS3PSV
Okładka Resident Evil: Director's Cut (PS5)
OkładkaResident Evil: Director's Cut (PS5)

Resident Evil: Director's Cut

Reedycja gry Resident Evil, wydana wyłącznie w formie cyfrowej w ramach usługi PSOne Classics. Opracowana przez firmę Capcom produkcja jest rozszerzoną i nieocenzurowaną wersją przebojowego tytułu, który zadebiutował w 1996 roku na konsoli PlayStation.

Przygodowe | TPP | survival horror | zombie | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | PSOne Classics | PS Plus Premium | PS Plus Extra

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Resident Evil: Director's Cut Premiera

22wrz1997

PS1

22lis2006

PS3 PSP

28sie2012

PSV

23cze2022

PS4 PS5

producent: Capcom wydawca: Capcom

Gry podobne do Resident Evil: Director's Cut

DreadOut 2

Tormented Souls

Amnesia: Rebirth

Resident Evil: Director’s Cut to rozszerzona i nieocenzurowana wersja gry na platformę PS1, PSV itd., która zadebiutowała w 1996 roku i powszechnie uznawana jest za jednego z prekursorów gatunku survival horrorów. Za powstanie serii odpowiada japoński koncern Capcom.

Akcja przenosi nas do miasteczka Raccoon City, które od pewnego czasu jest areną niewytłumaczalnych i przerażających zdarzeń. Na ulicach miasta grasują krwiożercze, zmutowane potwory, które mordują ludzi lub zamieniają ich w zombie. Wszystkiemu winna jest tajemnicza korporacja o nazwie Umbrella. Opracowała ona groźnego wirusa, który na skutek nieprzewidzianych okoliczności wydostał się z laboratoriów firmy. Celem opanowania sytuacji na miejsce wysłany zostaje specjalny oddział S.T.A.R.S. (Special Tactics And Rescue Service), w którego członków wcielamy się podczas zabawy.

Do dyspozycji graczy oddano dwie niezależne postacie: Chrisa Redfielda oraz Jill Valentine. W zależności od dokonanego wyboru fabuła jak i sama rozgrywka przebiegają w nieco inny sposób. Ścieżka Jill jest odrobinę łatwiejsza, gdyż bohaterka ta posiada więcej slotów w ekwipunku oraz większą ilość amunicji. Z kolei Chris posiada mniej miejsca w plecaku i mniej amunicji, za to jest nieco bardziej wytrzymały na ataki potworów. Główny wątek fabularny dla obu postaci w znacznej mierze pokrywa się, a zabawa sprowadza się do eksploracji, rozwiązywania zagadek oraz walki z panoszącymi się grupkami zombie. W walce korzystać możemy oczywiście z szerokiego arsenału środków zagłady, wliczając w to nóż, broń palną czy wyrzutnię rakiet. Gra posiada kilka, nieznacznie różniących się od siebie zakończeń.

W wersji Director’s Cut na platformie PS1, PSV itd. do wyboru mamy trzy warianty rozgrywki. Tryb Original to dokładna kopia pierwowzoru z roku 1996, bez żadnych zmian ani dodatków. Arrange Mode pozwala na zagranie w wersję reżyserską, gdzie zmienione zostały stroje bohaterów i wprowadzono kilka drobnych modyfikacji w mechanice rozgrywki. Największą atrakcją tego trybu jest pełna, nieocenzurowana wersja intra, zawierająca wiele drastycznych zmian, wyciętych w pierwotnym wydaniu. Ponadto po ukończeniu gry uzyskujemy dostęp do szeregu ciekawych dodatków. Całości dopełnia wariant Beginner, w którym podwojono ilość amunicji i punktów zapisu stanu gry, zwiększono pasek energii bohatera oraz ilość zadawanych obrażeń, a także dodano opcję auto-celowania.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Resident Evil: Director's Cut: 18+

Resident Evil: Director's Cut Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP
PSV
PS1
PS4
PS5