Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2017, 15:07

autor: Aquma

Absolver zbiera przyzwoite noty wśród krytyków

Stworzony przez studio Sloclap Absolver doczekał się pierwszych recenzji w branżowych mediach. Wskazują one na tytuł udany, choć niepozbawiony pewnych wad.

Grafika promocyjna udostępniona przez studio Sloclap - Absolver zbiera przyzwoite noty wśród krytyków - wiadomość - 2017-09-03
Grafika promocyjna udostępniona przez studio Sloclap

Absolver na ten moment może się pochwalić średnią ocen w serwisie Metacritic na poziomie 78%. Krytycy zwracają uwagę przede wszystkim na głęboki i rozbudowany system walki, który oferuje szeroki wybór stylów i możliwości. Gra zwraca także uwagę wyrazistym projektem świata i dość wysokim poziomem stawianego wyzwania. Niestety, Absolver ma też mankamenty: do dyspozycji graczy oddano wyłącznie jeden tryb PvP, poziomy mogłyby być lepiej zaprojektowane, a kampania dla pojedynczego gracza kończy się nagle i zdecydowanie przedwcześnie, pozostawiając po sobie uczucie zmarnowanego potencjału. Niektórzy recenzenci zwracają również uwagę na problemy techniczne.

Poszczególne noty

  1. Gaming Nexus – 9,5/10

Absolver to jedna z najlepszych gier tego roku. Choć projekty poziomów pozostawiają nieco do życzenia, system walki powinien być studiowany i czczony przez każdego, kto pragnie stworzyć grę opartą na walce” – Patrick Aloia.

  1. GamesRadar+ – 4,5/5

Absolver sprawia wrażenie (trudnego, czasem frustrującego) kroku do większego świata. Jeśli z nim wytrzymasz, będziesz pragnął jeszcze więcej” – Sam Prell.

  1. Polygon – 8,5/10

Absolver skupia się na pojedynczym celu, którym jest zbudowanie kompleksowego, satysfakcjonującego systemu walki. Opiera się na swoich mocnych punktach, dzięki czemu staje się lepszą grą” – Phillip Kollar.

  1. GameSpot – 8/10

Absolver ma parę problemów, ale nie są one wystarczająco poważne, by zasłonić jego mocne punkty” – Richard Wakeling.

  1. IGN – 7,6/10

Absolver to piękna gra o sztukach walki, która umożliwia daleko idącą personalizację rozgrywki dzięki innowacyjnemu, opartemu na zestawach systemowi walki, który pozwala na uczenie się umiejętności od innych graczy oraz postaci NPC-ów” – Leif Johnson.

  1. Destructoid – 7,5/10

„Przez grę przebija się jasna wizja. Jej system walki nagradza detaliczną wiedzę o poszczególnych manewrach i możliwych kombinacjach, które wynikają z konkretnej postawy. O ile jednak może to być atrakcyjne dla graczy nastawionych na rywalizację, o tyle wyraźne skupienie i poziom skomplikowania mogą odstraszyć pozostałych” – Ray Porreca.

  1. Game Informer – 6,75/10

„Pierwszy atak Sloclap ma w sobie przebłyski geniuszu – w systemie walki i cokolwiek intrygującej estetyce zamaskowanych praktykantów sztuk walki w dziwnej krainie. Równocześnie jednak Absolver sprawia poczucie tworu zebranego z małych fragmentów, które razem miały tworzyć coś większego – co nigdy nie następuje” – Daniel Tack.

Zwiastun premierowy

Absolver jest wydanym przez firmę Devolver Digital, debiutanckim projektem studia Sloclap. Gra budziła spore zainteresowanie mediów od momentu zapowiedzi, przede wszystkim z uwagi na interesująco pomyślany i charakteryzujący się dużą elastycznością system walki. Produkcja zadebiutowała na rynku 29 sierpnia w wersjach na PS4, Xboksa One oraz PC.

Zachęcamy również do zapoznania się z udostępnionym niedawno przez twórców zwiastunem premierowym.