Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 3 sierpnia 2018, 11:45

autor: AlexB

Darmowy weekend z sześcioma grami - m.in Tekken 7 i Street Fighter 5

Na platformie Steam wystartował darmowy weekend z aż sześcioma grami. Przez najbliższe kilka dni będzie można bezpłatnie wypróbować, a także kupić po obniżonych cenach takie tytuły, jak Street Fighter V, Tekken 7, BlazBlue: Cross Tag Battle, Absolver, Endless Space 2 i Endless Legend.

Darmowy weekend z sześcioma grami - m.in Tekken 7 i Street Fighter 5 - ilustracja #1

Prócz poniższych sześciu produkcji, przez najbliższe dwa dni będzie można również bezpłatnie przetestować za pośrednictwem platformy Steam grę Disgaea PC – strategicznego jRPG-a od studia Nippon Ichi Software. Wraz z darmowym weekendem trwa także promocja na tytuł. Można go zakupić za 18,89 złotych.

Trzy dni bicia - Street Fighter V, Tekken 7 i BlazBlue: Cross Tag Battle

Miałeś ciężki tydzień? Marzysz o tym, by odreagować obijając twarz jakiegoś wirtualnego drania, lecz nie masz odpowiedniej gry na podorędziu, lub posiadane przez ciebie już się znudziły? Z pomocą przychodzi platforma Steam, na której wystartował wielki darmowy weekend z bijatykami. Do poniedziałku 6 sierpnia, konkretnie do godziny 19:00 czasu polskiego, będzie można całkowicie bezpłatnie przetestować aż trzy gry z tego gatunku. Pierwszą z nich jest Street Fighter V, czyli jak na razie ostatnie duża odsłona kultowego cyklu stworzonego przez firmę Capcom. Tytuł został bardzo chłodno przyjęty przez graczy, którzy zarzucają mu między innymi zbytnie uproszczenia oraz brak doszlifowania niektórych elementów, lecz czy faktycznie zasługuje on na taką krytykę? Przez najbliższe trzy dni każdy może przekonać się o tym sam.

Kop z półobrotu zawsze w modzie. - Darmowy weekend z sześcioma grami - m.in Tekken 7 i Street Fighter 5 - wiadomość - 2018-08-03
Kop z półobrotu zawsze w modzie.

Wyraźnie lepiej przez graczy i media branżowe przyjęta została druga bijatyka udostępniona na weekend do bezpłatnego przetestowania, czyli Tekken 7. Jest to pierwsza odsłona w historii popularnego cyklu stworzonego przez firmę Bandai Namco, która oficjalnie pojawiła się na PC, zatem jeśli jesteście ciekawi, jak wypadł pecetowy port, a dotąd nie mieliście okazji, by samemu to sprawdzić, macie ku temu doskonałą okazję.

Ostatnią z trójki bijatyk dostępnych do przetestowania w ten weekend jest BlazBlue: Cross Tag Battle. Nie da się ukryć, że w porównaniu do wcześniej wymienionych tytułów jest to pozycja bardzo mało znana, choć również należy do długiej, liczącej sobie niemal dziesięć lat serii. Lecz kto wie, być może to właśnie ta produkcja w waszej ocenie okaże się najbardziej warta swojej ceny.

Raczej nietrudno zgadnąć, z jakiego kraju pochodzi seria BlazBlue. - Darmowy weekend z sześcioma grami - m.in Tekken 7 i Street Fighter 5 - wiadomość - 2018-08-03
Raczej nietrudno zgadnąć, z jakiego kraju pochodzi seria BlazBlue.

Aby móc przetestować za darmo którąś z powyższych trzech gier, musisz wejść na oficjalną kartę produktu wybranego tytułu (linki poniżej) i kliknąć przycisk „Zagraj”. Zostanie on bezpłatnie na trzy dni przypisany do naszego konta.

  1. Street Fighter V – darmowy weekend
  2. Tekken 7 – darmowy weekend
  3. BlazBlue: Cross Tag Battle – darmowy weekend

Przy okazji darmowego weekendu wszystkie powyższe produkcje zostały objęte promocją na Steamie. Street Fighter V kosztuje 42 złote, na Tekkena 7 trzeba wydać 71,99 złotych, a cena BlazBlue: Cross Tag Battle przez najbliższe trzy dni będzie wynosiła 161,99 złotych. Warto pamiętać, że wszystkie postępy poczynione podczas bezpłatnych testów przeniosą się do zakupionej wersji gry.

To jeszcze nie wszystko. Po obniżonych cenach można również zdobyć kilka innych, równie interesujących bijatyk. Oto one:

  1. Guilty Gear Xrd -Revelator- - 35,63 zł
  2. Injustice 2 Legendary Edition - 124,50 zł
  3. Dragon Ball FighterZ – 131,94 zł

Odległe krainy - Absolver, Endless Space 2 i Endless Legend

Nie interesują was klasyczne bijatyki? Nic straconego, gdyż na Steamie można również przetestować nie jedną, nie dwie, a trzy kolejne gry. Pierwszą z nich jest Absolver od studia Sloclap. Jest to dość interesujący projekt, który wyróżnia się przede wszystkim klimatem fantastycznej krainy stylizowanej na Daleki Wschód oraz rozbudowaną mechaniką walki. Jak to wypada w praktyce? Do niedzieli możecie to sprawdzić sami wchodząc na tę stronę i klikając przycisk „Zagraj”. Ponadto do 10 sierpnia zakupicie grę o połowę taniej – za 53,99 złotych.

Tylko nie w twarz! - Darmowy weekend z sześcioma grami - m.in Tekken 7 i Street Fighter 5 - wiadomość - 2018-08-03
Tylko nie w twarz!

Ostatnie dwie produkcje objęte darmowym weekendem Steam to popularne strategie turowe 4X od Amplitude Studios – Endless Space 2 oraz Endless Legend. Będzie można je bezpłatnie wypróbować do 19:00 czasu polskiego w niedzielę, a do poniedziałku potrwa promocja na obie pozycje – podstawową wersję tej pierwszej można zakupić za 48,61 złotych, a tej drugiej za 26,99 złotych.

Przy okazji darmowego weekendu studio Amplitude przygotowało specjalną zabawę dla graczy. Jeśli wspólnie spędzą oni co najmniej milion godzin w trzech tytułach - Endless Legend, Dungeon of the Endless i Endless Space 2 - otrzymają w prezencie przedmioty kosmetyczne, jak na przykład dodatkowe skórki do flot.

Tego typu promocja w pewien sposób wiąże się z ubiegłotygodniową zapowiedzią dwóch nowych dodatków do produkcji studia Amplitude. Wczoraj Endless Space 2 otrzymało rozszerzenie Supremacy, a Endless Legend wzbogaciło się o Inferno. Przy okazji debiutów i startu darmowego weekendu deweloperzy opublikowali kolejne zwiastuny DLC, które przybliżają nieco świeże mechaniki. Można je obejrzeć poniżej.