Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCSwitchPS4
Okładka BlazBlue: Cross Tag Battle (PC)

BlazBlue: Cross Tag Battle

BlazBlue Cross Tag Battle to klasycznie zrealizowane mordobicie autorstwa studia Arc System Works. Produkcja jest bijatyką 2.5D, co oznacza, że mechanizmy rozgrywki są w pełni dwumiarowe pomimo faktu, że same lokacje wykonano w 3D.

Bijatyki | fantasy | science fiction | 2D | na 2 osoby | crossover | podzielony/wspólny ekran

Okładka BlazBlue: Cross Tag Battle (PC)

data premiery gry:

5cze2018

PS4 PC Switch

BlazBlue Cross Tag Battle to wydana na platformę PC, PS4 i Switch bijatyka. Opracowało ją japońskie studio Arc System Works, znane m.in. z Persona 4: Arena oraz serii BlazBlue i Guilty Gear.

Mechanika

Gra jest klasycznie zrealizowanym mordobiciem, które pod względem mechanizmów rozgrywki zostało zbudowane na fundamentach poprzednich produkcji studia. Cała zabawa sprowadza się więc do pojedynków pomiędzy dwiema postaciami, toczonych w bardzo szybkim tempie. Każdy z wojowników dysponuje unikalnym stylem walki oraz zestawem własnych ciosów specjalnych i kombosów.

Wydane na platformę PC, PS4 i Switch BlazBlue Cross Tag Battle jest bijatyką 2.5D, co oznacza, że pomimo trójwymiarowych lokacji walka toczona jest w dwóch wymiarach. Zgodnie z tytułem, kluczową rolę odgrywa system Tag, pozwalający na wybranie przed pojedynkiem dwóch postaci, a potem przełączanie się pomiędzy nimi w trakcie starcia. Każdy z członków drużyny posiada własny pasek energii.

Ciekawie prezentuje się galeria dostępnych postaci. Przy jej tworzeniu autorzy czerpali zarówno z własnych marek, jak i cudzych. Są tu tacy bohaterowie jak Ragna i Jun z serii BlazBlue, Yu Narukami z Persona 4 Arena, Hyde z bijatyki Under Night In-Birth czy Ruby Rose z serialu animowanego RWBY.

Tryby gry

Gra oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza oraz możliwość zmierzenia się ze sztuczną inteligencją w samodzielnych pojedynkach. Nie zapomniano także o opcji multiplayer, dostępnej na jednym ekranie oraz przez Internet.

Kwestie techniczne

Gra oferuje atrakcyjną oprawę graficzną, która łączy dwuwymiarowe, płynnie animowane postacie z trójwymiarowymi lokacjami, wykonanymi w kreskówkowym stylu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179,99 PLN

Gry podobne do BlazBlue: Cross Tag Battle

Wymagania wiekowe BlazBlue: Cross Tag Battle

12+

Wymagania sprzętowe BlazBlue: Cross Tag Battle

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 / Radeon R7 250 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10
The King of Fighters XV, nowe Guilty Gear i inne ciekawoski z EVO 2019
The King of Fighters XV, nowe Guilty Gear i inne ciekawoski z EVO 2019

wiadomość5 sierpnia 2019

Zebraliśmy w jeden news wszystkie najważniejsze zapowiedzi z turnieju EVO 2019. Podczas niego zapowiedziano gry The King of Fighters XV, Romance of the Three Kingdoms 14 oraz nowe Guilty Gear, jak również kolejne DLC do Soulcalibur VI, Tekken 7 i Samurai Shodown.

Darmowy weekend z sześcioma grami - m.in Tekken 7 i Street Fighter 5
Darmowy weekend z sześcioma grami - m.in Tekken 7 i Street Fighter 5

wiadomość3 sierpnia 2018

Na platformie Steam wystartował darmowy weekend z aż sześcioma grami. Przez najbliższe kilka dni będzie można bezpłatnie wypróbować, a także kupić po obniżonych cenach takie tytuły, jak Street Fighter V, Tekken 7, BlazBlue: Cross Tag Battle, Absolver, Endless Space 2 i Endless Legend.

BlazBlue Cross Tag Battle nową bijatyką autorów Guilty Gear
BlazBlue Cross Tag Battle nową bijatyką autorów Guilty Gear

wiadomość17 lipca 2017

Znane z serii Guilty Gear studio Arc System Works zapowiedziało bijatykę BlazBlue Cross Tag Battle, w której wystąpią postacie z cyklu BlazBlue, gier Persona 4: Arena i Under Night In-Birth oraz serialu animowanego RWBY.

PS4
PC
Switch