Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3
Okładka Under Night In-Birth Exe: Late (PC)
OkładkaUnder Night In-Birth Exe: Late (PC)

Under Night In-Birth Exe: Late

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka stworzona przez weteranów gatunku z japońskich studiów French Bread oraz Ecole Software. Produkcja oferuje standardowe tryby rozgrywki, w tym multiplayer, a także 16 grywalnych postaci, z których każda dysponuje unikalnymi atakami oraz mocami.

Bijatyki | fantasy | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | urban fantasy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Under Night In-Birth Exe: Late Premiera

24lip2014

PS3

12lip2016

PC

Under Night In-Birth Exe: Late na PC i PS3 to tradycyjna dwuwymiarowa bijatyka. Produkcja została stworzona przez zespół składający się z weteranów gatunku pracujących w studiach French Bread oraz Ecole Software. Deweloperzy mają na koncie popularny cykl Melty Blood, a także kilka konsolowych tytułów, takich jak Dengeki Bunko: Fighting Climax. Under Night In-Birth zadebiutowało w 2012 roku w salonach arcade. Gra w wersji na platformę PC i PS3 oparta jest na jej poprawionej i udoskonalonej edycji (Exe: Late), która dodatkowo posiada bonusowe grywalne postacie.

Fabuła

Historia gry umiejscowiona została w alternatywnej wersji współczesnej Japonii. Kraj od kilku stuleci nęka tajemniczy fenomen, który swoim zasięgiem obejmuje jego różne regiony. W dotkniętych nim miejscach pojawiają się przypominające cienie stwory zwane Voids. Normalni ludzie nie mogą ich dostrzec, ale wąska grupa osób posiada umiejętności pozwalające na wejście w kontakt z monstrami. Talent ten jest przekleństwem, bowiem Voids atakują bez litości wszystkich jego posiadaczy. Nieliczni którzy przeżyją spotkanie z potworami zyskują nadnaturalne moce i zaczynają być określani mianem In-Birth. Bohaterami w grze są właśnie In-Birth, którzy z różnych powodów muszą walczyć ze sobą nawzajem. Produkcja nie posiada rozbudowanego trybu fabularnego, takiego jak np. tytuły z serii BlazBlue - historia postaci została przedstawiona jedynie w krótkich przerywnikach w trybie arcade.

Mechanika

Under Night In-Birth Exe: Late jest typową dwuwymiarowa bijatyką. Poza wzmiankowanym trybem arcade, będącym seria połączonych ze sobą walk, gracze maja do wyboru jeszcze kilka innych wariantów rozgrywki, takich jak survival czy score attack. Do naszego wyboru oddano 16 różnych wojowników. Każdy dysponuje specjalnymi atakami, komobsami oraz wymaga nieco innej strategii na arenie. Tytuł posiada również możliwościowy zabawy multiplayer, zarówno lokalnie jaki i za pośrednictwem sieci.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry w wersji na PC i PS3 utrzymana została w charakterystycznym i przyjemnym dla oka komiksowym stylu. Postacie oraz tła są jednak dostępne w wysokich rozdzielczościach i wyglądają bardzo dobrze na dużym ekranie. Na soundtrack składa się szereg rockowo-elektronicznych utworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Under Night In-Birth Exe: Late: Odpowiednia dla każdego wieku.

Under Night In-Birth Exe: Late Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1
PS3
PC