Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVPCPS3
Okładka Arcana Heart 3: Love Max!!!!! (PC)
OkładkaArcana Heart 3: Love Max!!!!! (PC)

Arcana Heart 3: Love Max!!!!!

Poprawiona i rozszerzona wersja bijatyki, która pierwotnie ukazała się w 2011 roku. Gra zawiera nowy scenariusz fabularny oraz tryb rozgrywki. Do dyspozycji graczy oddano 23 żeńskie postacie – każda z nich dysponuje własnym zestawem ciosów i ruchów.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Arcana Heart 3: Love Max!!!!! Premiera

29maj2014

PS3 PSV

29wrz2015

PC

Arcana Heart 3: Love Max!!!!! to kolejna odsłona dwuwymiarowej serii bijatyk popularnej w japońskich salonach gier. Od początku istnienia pieczę nad cyklem sprawuje studio Examu. Tytuł jest rozszerzoną i poprawioną wersją Arcana Heart 3, która ukazała się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 w 2011 roku. Deweloperzy wprowadzili ulepszenia do systemu walki, oparte na opiniach graczy bawiących się z tytułem w centrach aracde. Dodatkowo wprowadzono również kilka nowych trybów rozgrywki oraz nowy scenariusz fabularny, w którym bohaterki udają się do kurortu leżącego przy gorących źródłach.

Twórcy oddali nam do dyspozycji kilka trybów gry. Pierwszym jest kampania, w której, dzięki pełni zdubbingowanym przerywnikom między kolejnymi walkami, mamy okazję lepiej poznać warstwę fabularną tytułu, będącą bezpośrednią kontynuacją historii poprzednich części. Akcja wspomnianego już bonusowego scenariusza rozgrywa się po wydarzeniach z oryginalnej wersji Arcana Heart 3. ponadto dostępne są opcje tradycyjne w grach tego gatunku: tryb treningowy, Versus i Score Attack. Nowością w Love Max!!!!! jest Survival Score Attack, w którym pokonując kolejnych przeciwników, zyskujemy nieco zdrowia, a także tryb walki na czas oraz możliwość wzięcia udziału w szeregu punktowanych wyzwań. Tytuł wspiera również rozbudowany system multiplayer, dzięki któremu możemy walczyć z graczami z całego świata.

Zaczynając grę, wybieramy jedną z 23 dostępnych żeńskich postaci. Wojowniczki można podzielić na cztery kategorie, względem siły ich ataku i skuteczności obrony: defensywną, zbilansowaną, ofensywną i unikalną. W ostatnim przypadku postać używa tylu niezwykłych ataków i strategii, że nie pasuje do pozostałych kategorii. Kiedy zdecydujemy się już na konkretną bohaterkę, musimy wybrać dla niej jeszcze któreś z 23 arkan. Każde z nich jest przypisane do jednej z kart tarota i oferuje swojej użytkowniczce niezwykłe moce, które mogą zwiększać siłę ataku i obrony oraz umożliwiają wykonywanie specjalnych ataków. Wybranie odpowiedniej dla naszego stylu gry kombinacji arkan i postaci jest jednym z kluczy do zwycięstwa w walce.

Sam sposób walki i sterowanie powinno być znajome wszystkim, którzy już grali w dwuwymiarowe bijatyki. Jedną z charakterystycznych cech gry jest wysokość aren, na jakich przyjdzie nam walczyć. Ich konstrukcja umożliwia postaciom wykonywanie wyjątkowo wysokich skoków i walkę w powietrzu. Jeżeli sterowanie i wykonywanie kombosów jest dla nas zbyt trudne, możemy włączyć uproszczony model walki, dzięki któremu wykonamy nawet najbardziej skomplikowane ciosy.

Grafika w Arcana Heart 3: Love Max!!!!! powinna spodobać się wszystkim fanom japońskiej animacji. Kolorowe i oryginalne postacie walczą na różnorodnych dwuwymiarowych arenach, a wszystko to uatrakcyjniają rożnego rodzaju efekty graficzne towarzyszące wykonywanym atakom. Wielkim minusem jest jednak fakt, że dwuwymiarowe modele postaci nadal pozostają w niskiej rozdzielczości.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Arcana Heart 3: Love Max!!!!!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Arcana Heart 3: Love Max!!!!! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 7900 GT/Radeon X1900 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3700 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1
PS3
PSV
PC