Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3
Okładka Aquapazza: Aquaplus Dream Match (PS3)
OkładkaAquapazza: Aquaplus Dream Match (PS3)

Aquapazza: Aquaplus Dream Match PS3

Utrzymana w stylistyce anime, zręcznościowa bijatyka 2D, będąca efektem współpracy studia deweloperskiego Examu oraz firm Aquaplus i Leaf.

Bijatyki | 2D | manga i anime | na 2 osoby | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aquapazza: Aquaplus Dream Match Premiera PS3

30sierpnia2012

producent: Examu wydawca: Atlus

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Aquapazza: Aquaplus Dream Match

Street Fighter IV

Mortal Kombat II

Persona 4: Arena

Aquapazza: Aquaplus Dream Match jest wspólnym przedsięwzięciem studia deweloperskiego Examu oraz firm Aquaplus i Leaf. Zamiarem autorów było stworzenie zręcznościowej bijatyki 2D z udziałem najpopularniejszych postaci znanych z takich gier jak Utawarerumono, Tears to Tiara, To Heart, Comic Party czy White Album. Tytuł pierwotnie wydany został w wersji na automaty do gier, jednak z czasem doczekał się także konwersji na PlayStation 3.

W grze dostępnych jest kilkunastu herosów (m.in. Hakuoro, Arawn, Octavia, Kusugawa Sasara oraz Karula) i drugie tyle towarzyszących im w walce partnerów (Tonami Yuma, Yuasa Satsuki, Takase Mizuki i inni). Każdy z bohaterów dysponuje innym rodzajem uzbrojenia oraz zestawem specjalnych ataków, a ponadto w trybie fabularnym posiada własny, odrębny wątek.

Rozgrywka opiera się na schematach doskonale znanych miłośnikom zręcznościowych bijatyk w stylu serii Street Fighter czy Guilty Gear. Pojedynki toczone są na arenach, a gracze obserwują akcję z bocznego ujęcia kamery. Dynamiczny system walki bazuje na wyprowadzaniu efektownych kombinacji ataków oraz umiejętnym korzystaniu z technik obronnych. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z pomocy partnerów, którzy wspierają postać kontrolowaną przez gracza.

Poza fabularyzowaną kampanią (story mode), gra oferuje również tryby treningu (training mode), próby czasowej (time trial attack) oraz opcję stoczenia pojedynku z wybranymi postaciami (gallery mode). Twórcy nie zapomnieli również o opcji rywalizacji z żywymi przeciwnikami na wspólnym ekranie lub za pośrednictwem sieci Internet.

Oprawa wizualna Aquapazza: Aquaplus Dream Match utrzymana jest w stylistyce anime. Dwuwymiarowa grafika w grze przykuwa uwagę intensywnymi kolorami oraz dużą ilością efektów specjalnych generowanych w trakcie zabawy (rozbłyski, eksplozje itp.).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Aquapazza: Aquaplus Dream Match: Odpowiednia dla każdego wieku.