Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVPS3
Okładka Dengeki Bunko: Fighting Climax (PSV)
OkładkaDengeki Bunko: Fighting Climax (PSV)

Dengeki Bunko: Fighting Climax

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, w której walczą ze sobą postacie występujące w japońskich książkach z imprintu Dengeki Bunko, a także w ich popularnych adaptacjach anime. W grze znajdziemy bohaterów z serii takich jak Sword Art Online, Durarara!!, Shakugan no Shana, Toradora!

Bijatyki | książki | 2D | manga i anime | na 2 osoby | crossover | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dengeki Bunko: Fighting Climax Premiera

13lis2014

PS3 PSV

producent: French Bread wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Dengeki Bunko: Fighting Climax

Mortal Kombat

Arcana Heart 3: Love Max!!!!!

BlazBlue: Chrono Phantasma Extend

Dengeki Bunko: Fighting Climax to klasyczna dwuwymiarowa bijatyka na konsolę PlayStation 3. Produkcja powstała z okazji 20 rocznicy istnienia książkowego imprintu Dengeki Bunko. Powieści wydawane pod tym szyldem przez japońską firmę ASCII Media Works są wyjątkowo popularne w swojej ojczyźnie i przez lata doczekały się licznych animowanych adaptacji, które są znane i lubiane także na Zachodzie. Deweloperem tytułu jest studio French Bread - producent wyspecjalizował się w bijatykach, a jego największym przebojem jest seria Melty Blood dostępna na komputery PC, konsole i w salonach arcade.

Produkcja korzysta z formuły crossoveru. W grze znajdziemy blisko 40 bohaterów i bohaterek, którzy pochodzą z wielu flagowych serii Dengeki Bunko, takich jak Sword Art Online, Durarara!!, Shakugan no Shana, Toradora!, Toaru Majutsu no Index, Accel World, Spice & Wolf, Ro-Kyu-Bu! itd. Gościnnie pojawiają się także bohaterki z gier Valkyria Chronicles oraz Virtua Fighter. Przedstawiona fabuła jest jedynie pretekstem dla serii walk pomiędzy kolejnymi postaciami. Historię poznajemy dzięki krótkim wstawkom zrealizowanym w konwencji visual novel, które wyświetlane są w kampanii pomiędzy kolejnymi walkami. Dodatkowo, w trybie Dream Duel gracze mogą wybrać jednego z bohaterów oraz jego przeciwnika i obejrzeć krótkie sceny interakcji pomiędzy postaciami.

Dengeki Bunko: Fighting Climax jest standardową dwuwymiarową bijatyką. W odróżnieniu od wielu innych przedstawicieli gatunku, gracze równocześnie kontrolują także drugą postać na arenie, która stanowi wsparcie dla ich głównego wojownika i jest przyzywana po napełnieniu specjalnego wskaźnika. Przed walką wybieramy pomocnika z ponad dwudziestu dostępnych herosów. Ciosy przypisane są do trzech przycisków, odpowiadających za słabe, średnie oraz silne ataki. Czwarty przycisk odpowiada za kontrolę pomocnika. Gracze mają do dyspozycji bogaty wybór kombosów oraz specjalnych ruchów. Miłośników zabawy multiplayer nie zawiedzie fakt, że tytuł oferuje standardowe rozgrywki tego typu, w których zdobywamy punkty doświadczenia oraz kolejne rangi, pnąc się w górę na sieciowych tablicach wyników.

Produkcja pozwala na wymianę zapisanych stanów gry pomiędzy wersjami na PlayStation 3 oraz PS Vitę.

Kreskówkowa oprawa graficzna stara się pozostać wierna stylowi znanemu z oryginalnych książkowych ilustracji. Głosy postaci zostały użyczone przez aktorów znanych z seriali anime zrealizowanych na podstawie poszczególnych serii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Dengeki Bunko: Fighting Climax: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
PSV