Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVXONEPS3PCPS4
Okładka BlazBlue: Chrono Phantasma Extend (PSV)
OkładkaBlazBlue: Chrono Phantasma Extend (PSV)

BlazBlue: Chrono Phantasma Extend

BlazBlue: Chronophantasma Extend

Rozszerzona wersja gry BlazBlue: Chrono Phantasma, która zadebiutowała jesienią 2013 roku na konsolach PlayStation 3. Pod względem mechaniki produkcja łączy w sobie elementy klasycznych dwuwymiarowych bijatyk oraz popularnych w Kraju Kwitnącej Wiśni przygodówek typu visual novel.

Bijatyki | 2D | visual novel | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

BlazBlue: Chrono Phantasma Extend Premiera

23kwi2015

PS3 PS4 PSV XONE

2mar2016

PC

BlazBlue: Chrono Phantasma Extend to odświeżona wersja gry BlazBlue: Chrono Phantasma, rozszerzona o dodatkową zawartość. Tytuł należy do gatunku bijatyk i został zrealizowany w widoku 2D. Za produkcję edycji na platformę PC, PS4 itd. odpowiada studio Arc System Works.

W odróżnieniu od większości bijatyk, w BlazBlue: Chrono Phantasma Extended położono duży nacisk na linię fabularną. W przypadku wersji rozszerzonej, główny wątek jest dodatkowo wzbogacony o nowe rozdziały oraz bohaterów, których poznajemy podczas kampanii. Ta została zrealizowana w formule charakterystycznej dla tzw. visual novel – większość czasu obserwujemy ekran, na którym przewijają się dialogi postaci, okraszone odpowiednimi obrazkami. Co pewien czas gracz musi w ramach opowieści rozegrać walkę z napotkanym przeciwnikiem. Rezultat bitwy determinuje to, w którym kierunku dalej potoczy się historia.

Bitwy w swoich podstawowych założeniach nie różnią się zbyt od tego, co ujrzeliśmy w BlazBlue: Chrono Phantasma – są to wciąż niezwykle dynamiczne i efektowne pojedynki, które zostały zaopatrzone w intuicyjny system sterowania. W wersji rozszerzonej gracze otrzymali kilka dodatkowych opcji, ułatwiających kierowanie bohaterami. Na szczególną uwagę zasługuje wprowadzenie odświeżonego Guard System, dzięki któremu w łatwiejszy sposób można podejmować decyzję odnośnie momentu ataku lub bloku. Walkę wzbogacono także o cztery nowe postawy w ramach Stylish Mode – Auto Guard, Combo Attacks, Special Abilities oraz Distortion Drive. Pozwalają one nowicjuszom w łatwiejszy sposób opanować podstawowe kombinacje i taktyki, a także uczą wykonywać efektowne ciosy. Pomaga to w szczególności podczas wdrażania się w styl prezentowany przez dwie nowe postacie – Celicię i Lambdę. Ich pojawienie się wydłużyło listę dostępnych bohaterów do 28.

Trzonem zabawy w BlazBlue: Chrono Phantasma Extend na PC, PS4 itd. jest wciąż tryb multiplayer. Gracze z całego świata mogą ze sobą rywalizować w emocjonujących walkach 1 vs 1. Podobnie jak w poprzedniej wersji, także i tutaj zdobywamy punkty doświadczenia za wygrywanie oraz wykonywane kombosy. Osoby mogą ze sobą rywalizować zarówno w luźnych potyczkach, jak i podczas rozgrywek rankingowych.

Oprawa graficzna w wersji na PC, PS4 itd. została w porównaniu do pierwowzoru nieznacznie poprawiona. Gra wciąż jest oparta o widok 2D, jednak modele poszczególnych postaci są bardziej szczegółowe, zaś ich portrety wyświetlają się w wyższej rozdzielczości. Całość tradycyjnie charakteryzuje się typowym dla mangi i anime klimatem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI BlazBlue: Chrono Phantasma Extend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

BlazBlue: Chrono Phantasma Extend Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Quad 2.40 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 7900 GT/Radeon X1900 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-4790K 4.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3700 lub lepsza
 • 10 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1
PS3
PS4
PSV
XONE
PC