Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCSwitchPS4PS3X360XONEPSV
Okładka Skullgirls 2nd Encore (PC)
OkładkaSkullgirls 2nd Encore (PC)

Skullgirls 2nd Encore

Skullgirls Encore

Dynamiczna i świetnie animowana bijatyka, w której wcielamy się w tytułowe wojowniczki. Twórcy gry chcieli stworzyć produkcję skierowaną zarówno do weteranów, jak i nowicjuszy. Pierwsza grupa powinna docenić rozbudowany system walki, a druga mnóstwo samouczków.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Skullgirls 2nd Encore Premiera

22sie2013

PC

11lut2014

PS3 X360

7lip2015

PS4

5kwi2016

PSV

22paź2019

Switch

paź2022

XONE

Skullgirls 2nd Encore to szybka, dwuwymiarowa bijatyka, skierowana zarówno do weteranów gatunku, jak i zupełnych nowicjuszy. Produkcja została stworzona przez niezależny zespół Lab Zero Games, w skład którego wchodzą między innymi Mike “Mike Z” Zaimont (turniejowy mistrz) oraz Alex “o_8” Ahad (utalentowany artysta i animator). Skullgirls 2nd Encore jest drugą konsolową edycją tytułu. Gra zawiera liczne poprawki oraz nową zawartość, która została wprowadzona od czasu premiery Skullgirls na komputerach PC.

Fabuła

W grze przenosimy się do niezwykłego świata pogrążonego w konflikcie na skutek działania tajemniczego artefaktu – Skull Heart. Przedmiot spełnia życzenia młodych kobiet, ale robi to w sposób prawdziwie pokrętny: np. przynosząc pokój za pomocą wojny. Skull Heart zamienia też nieczyste dusze, które ośmielą się przynieść do niego prośby, w nieustraszone narzędzia do walki – tytułowe Skullgirls.

Kampania dla pojedynczego gracza podzielona została na 14 różnych scenariuszy, po jednym dla każdej grywalnej postaci. Skullgirls 2nd Encore wprowadza dodatkowo w pełni zdubbingowane przerywniki fabularne.

Mechanika

Twórcy produkcji przygotowali w sumie kilkanaście bohaterów i bohaterek. Każde z nich dysponuje własnym zestawem ciosów oraz ruchów, które wykonujemy przy użyciu klasycznego, sześcioprzyciskowego układu sterowania. System walki jest bogaty i pozwala wyprowadzać mnóstwo ataków i specjalnych mocy. Twórcy wprowadzili także mechanizm chroniący graczy przed osobami naginającymi reguły zabawy. Wskaźnik „Drama”, będący nowością w edycji Encore, ogranicza np. długość kombosów, pozwalając na uwolnienie się od niekończącej się serii nieblokowalnych ataków.

Tryby rozgrywki

Skullgirls 2nd Encore, jak wiele innych produkcji z gatunku, pozwala na rozgrywkę w wariancie single i multiplayer. Poza standardowym trybem arcade oraz pojedynczego pojedynku mamy też dostęp do wspomnianej już kampanii. Wersja 2nd Encore oferuje także tryb wyzwań i survival. W pierwszym gracze zostają postawieni przed szeregiem misji, wymagających wykonania konkretnego kombosu lub użycia specyficznych ataków. W drugim walczymy po kolei z niekończącym się nawałem wrogów, starając się jak najdłużej przetrwać na arenie. Osobom niemającym doświadczenia w bijatykach pomoże rozbudowany samouczek, tłumaczący nawet największe zawiłości tego gatunku.

Produkcja korzysta z kodu sieciowego w standardzie GGPO, który niweluje lagi w rozgrywce wieloosobowej. Co prawda multiplayer nie oferuje tylu funkcji co np. seria Street Fighter, ale nadal zapewnia sporą dawkę zabawy, pozwalając na rozgrywanie intensywnych pojedynków z osobami z całego świata.

Kwestie techniczne

Oryginalna dwuwymiarowa oprawa graficzna gry inspirowana jest stylem art deco, klasycznymi kreskówkami z lat 20. i 30. oraz anime. Wszystkie bohaterki narysowano ręcznie i podrasowano za pomocą silnika 3D. Zróżnicowane areny, na których walczymy, są również pełne detali oraz małych animacji. Sporą atrakcją jest ścieżka dźwiękowa, napisana przez Michiru Yamane, japońską kompozytorkę znaną z pracy nad serią Castlevania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 58 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Skullgirls 2nd Encore: Odpowiednia dla każdego wieku.

Skullgirls 2nd Encore Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista(SP2)/7(SP1)/8
  • łącze internetowe
PC
PS3
X360
PS4
PSV
Switch
XONE