Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiSwitchXONEPS4PSVPS3X360
Okładka Skullgirls 2nd Encore (Switch)

Skullgirls 2nd Encore

Skullgirls Encore

Poprawiona i rozszerzona wersja dwuwymiarowej bijatyki, która na konsolach zadebiutowała w 2012 roku. Tytuł oferuje kilkanaście oryginalnych postaci oraz unikalną oprawę graficzną, czerpiącą inspiracje z klasycznych kreskówek, anime oraz stylu art deco.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | indie | podzielony/wspólny ekran

Okładka Skullgirls 2nd Encore (Switch)

data premiery gry:

11lut2014

PS3 X360

7lip2015

PS4

5kwi2016

PSV

22paź2019

Switch

2022

XONE

Skullgirls 2nd Encore to szybka, dwuwymiarowa bijatyka, skierowana zarówno do weteranów gatunku, jak i zupełnych nowicjuszy. Produkcja została stworzona przez niezależny zespół Lab Zero Games, w skład którego wchodzą między innymi Mike “Mike Z” Zaimont (turniejowy mistrz) oraz Alex “o_8” Ahad (utalentowany artysta i animator). Skullgirls 2nd Encore jest drugą konsolową edycją tytułu. Gra zawiera liczne poprawki oraz nową zawartość, która została wprowadzona od czasu premiery Skullgirls na komputerach PC.

Fabuła

W grze przenosimy się do niezwykłego świata pogrążonego w konflikcie na skutek działania tajemniczego artefaktu – Skull Heart. Przedmiot spełnia życzenia młodych kobiet, ale robi to w sposób prawdziwie pokrętny: np. przynosząc pokój za pomocą wojny. Skull Heart zamienia też nieczyste dusze, które ośmielą się przynieść do niego prośby, w nieustraszone narzędzia do walki – tytułowe Skullgirls.

Kampania dla pojedynczego gracza podzielona została na 14 różnych scenariuszy, po jednym dla każdej grywalnej postaci. Skullgirls 2nd Encore wprowadza dodatkowo w pełni zdubbingowane przerywniki fabularne.

Mechanika

Twórcy produkcji przygotowali w sumie kilkanaście bohaterów i bohaterek. Każde z nich dysponuje własnym zestawem ciosów oraz ruchów, które wykonujemy przy użyciu klasycznego, sześcioprzyciskowego układu sterowania. System walki jest bogaty i pozwala wyprowadzać mnóstwo ataków i specjalnych mocy. Twórcy wprowadzili także mechanizm chroniący graczy przed osobami naginającymi reguły zabawy. Wskaźnik „Drama”, będący nowością w edycji Encore, ogranicza np. długość kombosów, pozwalając na uwolnienie się od niekończącej się serii nieblokowalnych ataków.

Tryby rozgrywki

Skullgirls 2nd Encore, jak wiele innych produkcji z gatunku, pozwala na rozgrywkę w wariancie single i multiplayer. Poza standardowym trybem arcade oraz pojedynczego pojedynku mamy też dostęp do wspomnianej już kampanii. Wersja 2nd Encore oferuje także tryb wyzwań i survival. W pierwszym gracze zostają postawieni przed szeregiem misji, wymagających wykonania konkretnego kombosu lub użycia specyficznych ataków. W drugim walczymy po kolei z niekończącym się nawałem wrogów, starając się jak najdłużej przetrwać na arenie. Osobom niemającym doświadczenia w bijatykach pomoże rozbudowany samouczek, tłumaczący nawet największe zawiłości tego gatunku.

Produkcja korzysta z kodu sieciowego w standardzie GGPO, który niweluje lagi w rozgrywce wieloosobowej. Co prawda multiplayer nie oferuje tylu funkcji co np. seria Street Fighter, ale nadal zapewnia sporą dawkę zabawy, pozwalając na rozgrywanie intensywnych pojedynków z osobami z całego świata.

Kwestie techniczne

Oryginalna dwuwymiarowa oprawa graficzna gry inspirowana jest stylem art deco, klasycznymi kreskówkami z lat 20. i 30. oraz anime. Wszystkie bohaterki narysowano ręcznie i podrasowano za pomocą silnika 3D. Zróżnicowane areny, na których walczymy, są również pełne detali oraz małych animacji. Sporą atrakcją jest ścieżka dźwiękowa, napisana przez Michiru Yamane, japońską kompozytorkę znaną z pracy nad serią Castlevania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe Skullgirls 2nd Encore

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Skullgirls Encore, Assassin's Creed Comet) 11/7/14
Wieści ze świata (Skullgirls Encore, Assassin's Creed Comet) 11/7/14

wiadomość11 lipca 2014

Dziś piszemy o grze Skullgirls Encore w wersjach na PlayStation 4 i PlayStation Vita, szczegółach dotyczących Assassin's Creed Comet, a także o akcji promocyjnej dla posiadaczy strzelaniny Battlefield 4. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

PS3
X360
PS4
PSV
Switch
XONE