Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCSwitchPS2WiiPS3PSVX360PSP
Okładka Guilty Gear XX Accent Core Plus (PS2)

Guilty Gear XX Accent Core Plus

Guilty Gear XX Accent Core Plus R

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych bijatyk, stworzonej przez japońskie studio Arc System Works. Tytuł jest rozszerzoną i poprawioną wersją gry Guilty Gear XX Accent Core, która ukazała się w 2007 roku.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Okładka Guilty Gear XX Accent Core Plus (PS2)

producent: Arc System Works

wydawca: pQube

data premiery gry:

27mar2008

PS2

24lip2008

PSP

12maj2009

Wii

24paź2012

X360

1lis2012

PS3

23kwi2013

PSV

26maj2015

PC

16maj2019

Switch

Guilty Gear XX Accent Core Plus R to kolejna odsłona znanej serii dwuwymiarowych bijatyk, powstałych w japońskim studiu Arc Sytem Works, od lat specjalizującym się w tym gatunku. Tytuł jest bezpośrednim portem gry Guilty Gear XX Accent Core Plus, wzbogaconym o poprawki balansujące rozgrywkę i siłę poszczególnych wojowników. Z kolei, Accent Core Plus jest rozszerzoną wersją Guilty Gear XX Accent Core, które zagościło na konsolach Wii i PlayStation 2 w 2007 roku.

Podstawy modelu rozgrywki Guilty Gear są proste do opanowania i to nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z bijatykami. Warto zaznaczyć jednak, że osiągnięcie mistrzostwa może zająć wiele miesięcy wytężonej pracy. Każda z wielu zróżnicowanych postaci dysponuje potężnym zasobem ruchów i ataków specjalnych. Ich wykonanie wymaga często nie tylko zapamiętania skomplikowanych kombinacji przycisków, ale także refleksu, ponieważ akcje mogą być łatwo przerwane lub skontrowane przez przeciwnika.

Możemy walczyć zarówno z drugą osobą, jak i zmierzyć się z przeciwnikami sterownymi przez AI. Podstawowy tryb rozgrywki to standardowy Arcade, w którym stajemy do serii pojedynków z kolejnymi postaciami, poznając ich motywację oraz fabułę przygotowaną przez twórców. Nasza wiedza o świecie Guilty Gear zostanie jednak poszerzona głównie dzięki nowemu trybowi fabularnemu, będącemu najważniejszą nowością w wersji Accent Core Plus.

Do dyspozycji graczy oddano także tryb VS CPU, gdzie wybieramy postać naszego przeciwnika sterowaną przez AI oraz ustalamy zasady i ilość walk. a także dwa tryby wytrzymałościowe: M.O.M oraz Survival. W pierwszym gracze zbierają medale/punkty, otrzymywane za wyprowadzenie w stronę przeciwnika udanych ciosów. W drugim walczymy z niekończącą się falą coraz silniejszych i bardziej wymagających przeciwników, dysponując jednym paskiem zdrowia. Tak więc, im więcej pokonamy oponentów i dłużej pozostaniemy przy życiu tym nasz ostateczny wynik będzie lepszy. Tryb Survival udoskonalono w porównaniu do tego znanego z poprzedniej wersji, wprowadzając możliwość zdobywania poziomów doświadczenia. Na koniec warto wspomnieć o opcji treningu, dzięki której przetestujemy grę poszczególnymi postaciami. Jeżeli chcemy ustalimy w nim nie tylko arenę zmagań, ale także siłę oraz zachowanie walczących z nami bohaterów.

Na oprawę graficzną tytułu składają się ręcznie rysowane i animowane dwuwymiarowe sprite`y postaci, z których słynie Arc Sytem Works oraz pełne detalów tła. Na uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa, w której zawarto utwory heavymetalowe oraz rockowe, nawiązujące do klasycznych przebojów tych gatunków muzyki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Guilty Gear XX Accent Core Plus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Guilty Gear XX Accent Core Plus

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core i7 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3700 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 256 MB GeForce 7900 GT/Radeon X1900 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8.1

PS2
Wii
PSP
X360
PS3
PSV
PC
Switch