Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPSVPS3SwitchPS2PSPX360WiiPC
Okładka Guilty Gear XX Accent Core Plus R (PSV)
OkładkaGuilty Gear XX Accent Core Plus R (PSV)

Guilty Gear XX Accent Core Plus R

Guilty Gear XX Accent Core Plus

Kolejna odsłona popularnej serii dwuwymiarowych bijatyk, stworzonej przez japońskie studio Arc System Works. Tytuł jest rozszerzoną i poprawioną wersją gry Guilty Gear XX Accent Core, która ukazała się w 2007 roku.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guilty Gear XX Accent Core Plus R Premiera

27mar2008

PS2

24lip2008

PSP

12maj2009

Wii

24paź2012

X360

1lis2012

PS3

23kwi2013

PSV

26maj2015

PC

16maj2019

Switch

producent: Arc System Works wydawca: Arc System Works

Guilty Gear XX Accent Core Plus R to kolejna odsłona znanej serii dwuwymiarowych bijatyk, powstałych w japońskim studiu Arc Sytem Works, od lat specjalizującym się w tym gatunku. Tytuł jest bezpośrednim portem gry Guilty Gear XX Accent Core Plus, wzbogaconym o poprawki balansujące rozgrywkę i siłę poszczególnych wojowników. Z kolei, Accent Core Plus jest rozszerzoną wersją Guilty Gear XX Accent Core, które zagościło na konsolach Wii i PlayStation 2 w 2007 roku.

Podstawy modelu rozgrywki Guilty Gear są proste do opanowania i to nawet dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z bijatykami. Warto zaznaczyć jednak, że osiągnięcie mistrzostwa może zająć wiele miesięcy wytężonej pracy. Każda z wielu zróżnicowanych postaci dysponuje potężnym zasobem ruchów i ataków specjalnych. Ich wykonanie wymaga często nie tylko zapamiętania skomplikowanych kombinacji przycisków, ale także refleksu, ponieważ akcje mogą być łatwo przerwane lub skontrowane przez przeciwnika.

Możemy walczyć zarówno z drugą osobą, jak i zmierzyć się z przeciwnikami sterownymi przez AI. Podstawowy tryb rozgrywki to standardowy Arcade, w którym stajemy do serii pojedynków z kolejnymi postaciami, poznając ich motywację oraz fabułę przygotowaną przez twórców. Nasza wiedza o świecie Guilty Gear zostanie jednak poszerzona głównie dzięki nowemu trybowi fabularnemu, będącemu najważniejszą nowością w wersji Accent Core Plus.

Do dyspozycji graczy oddano także tryb VS CPU, gdzie wybieramy postać naszego przeciwnika sterowaną przez AI oraz ustalamy zasady i ilość walk. a także dwa tryby wytrzymałościowe: M.O.M oraz Survival. W pierwszym gracze zbierają medale/punkty, otrzymywane za wyprowadzenie w stronę przeciwnika udanych ciosów. W drugim walczymy z niekończącą się falą coraz silniejszych i bardziej wymagających przeciwników, dysponując jednym paskiem zdrowia. Tak więc, im więcej pokonamy oponentów i dłużej pozostaniemy przy życiu tym nasz ostateczny wynik będzie lepszy. Tryb Survival udoskonalono w porównaniu do tego znanego z poprzedniej wersji, wprowadzając możliwość zdobywania poziomów doświadczenia. Na koniec warto wspomnieć o opcji treningu, dzięki której przetestujemy grę poszczególnymi postaciami. Jeżeli chcemy ustalimy w nim nie tylko arenę zmagań, ale także siłę oraz zachowanie walczących z nami bohaterów.

Na oprawę graficzną tytułu składają się ręcznie rysowane i animowane dwuwymiarowe sprite`y postaci, z których słynie Arc Sytem Works oraz pełne detalów tła. Na uwagę zasługuje także ścieżka dźwiękowa, w której zawarto utwory heavymetalowe oraz rockowe, nawiązujące do klasycznych przebojów tych gatunków muzyki.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guilty Gear XX Accent Core Plus R

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Guilty Gear XX Accent Core Plus Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 256 MB GeForce 7900 GT/Radeon X1900 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8.1
 • Zalecane:
 • Core i7 3.5 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3700 lub lepsza
 • 3 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1
PS2
Wii
PSP
X360
PS3
PSV
PC
Switch