Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiWiiPS2PSP
Okładka The King of Fighters Collection: The Orochi Saga (Wii)
OkładkaThe King of Fighters Collection: The Orochi Saga (Wii)

The King of Fighters Collection: The Orochi Saga

Zestaw pięciu wybranych dwuwymiarowych bijatyk, wchodzących w skład serii The King of Fighters. Zostały one przeniesione w niezmienionej postaci w stosunku do swoich oryginałów.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The King of Fighters Collection: The Orochi Saga Premiera

28paź2008

PS2 PSP

25lis2008

Wii

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Gry podobne do The King of Fighters Collection: The Orochi Saga

Super Smash Bros. Brawl

Mortal Kombat: Armageddon

Guilty Gear XX Accent Core Plus

The King of Fighters Collection: The Orochi Saga to kompilacja pięciu gier wyprodukowanych przez firmę SNK. Mowa tu kolejnych odsłonach serii The King of Fighters, wydanych w 1994, 1995, 1996, 1997 i 1998 roku. Cechą wspólną wszystkich tych gier jest to, iż są bardzo wymagającymi dwuwymiarowymi bijatykami. Seria The King of Fighters najlepiej powinna być znana posiadaczom konsol PS2. Właściciele PSP i Wii w przeszłości otrzymali bowiem zaledwie po jednym tytule z tego cyklu. W przypadku PSP była to gra King of Fighters: Maximum Impact. Użytkownicy Wii mogli zaś za pośrednictwem usługi Virtual Consol nabyć The King of Fighters '94.

Zawarte w opisywanym zestawie gry przeniesione zostały praktycznie w niezmienionej postaci w stosunku do swoich oryginałów. Miłośników serii powinno także zainteresować to, iż trzy spośród pięciu produktów składają się na tytułową sagę Orochi. Opowiadają one o pojawieniu się nieznanej dotąd demonicznej siły, pragnącej zemsty na osobach odpowiedzialnych za jej uwięzienie. Niewątpliwym atutem tej kompilacji jest również dodanie wielu bonusowych materiałów, między innymi artworków. Bonusy te są sukcesywnie odblokowywane.

Wszystkie bijatyki wchodzące w skład opisywanej składanki stawiają na opanowanie do perfekcji ataków wybranych przez siebie postaci wojowników. Z myślą o początkujących fanach sagi przygotowano jednak między innymi tryb treningowy, a także listę opisującą zarówno podstawowe, jak i bardziej złożone ciosy.

Oprawa wizualna gier wchodzących w skład zestawu The King of Fighters Collection jest bardzo uproszczona. Wygląd biorących udział w pojedynkach wojowników oparty jest na sprite’ach, a tła obejmują jedynie kilka podstawowych animacji. Wszystkich pięć tytułów cechuje się za to dynamicznym przebiegiem rozgrywki, wymagającym podejmowania szybkich działań w oparciu o poczynania przeciwnika.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The King of Fighters Collection: The Orochi Saga

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The King of Fighters Collection: The Orochi Saga Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8MB
PS2
Wii
PSP