Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4XONEPS3PSVX360
Okładka Ultimate Marvel vs. Capcom 3 (PC)

Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 to poprawiona wersja wyprodukowanej przez firmę Capcom bijatyki Marvel vs. Capcom 3.

Bijatyki | komiksy | superbohaterowie | na 2 osoby | crossover | funkcje cross-platform | 2.5D | Marvel Comics | podzielony/wspólny ekran

Okładka Ultimate Marvel vs. Capcom 3 (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

data premiery gry:

15lis2011

X360 PS3

17gru2011

PSV

3gru2016

PS4

7mar2017

XONE PC

Wydany w 2011 roku Marvel vs. Capcom 3 był trzecią odsłoną serii bijatyk, w której naprzeciw siebie stają najbardziej znani superbohaterowie z kart komiksów Marvela oraz bohaterowie popularnych gier wyprodukowanych przez japońską firmę Capcom. Podobnie jak Street Fighter IV, gra łączyła styl walki charakterystyczny dla dwuwymiarowych przedstawicieli gatunku z nowoczesną trójwymiarową grafiką i szybką, dynamiczną akcją.

Mechanika

Podstawowe założenia rozgrywki w wersji Ultimate nie ulegają poważnym zmianom. Przed walką wybieramy trzyosobową drużynę bohaterów, między którymi możemy dowolnie się przełączać w czasie pojedynku. Do dyspozycji graczy oddano szereg ciosów i specjalnych ruchów. Początkujący mogą skorzystać z uproszczonego modelu sterowania, ograniczonego do trzech przycisków, co pozwala nawet niedoświadczonym graczom używać potężnych combosów. Korzystając z uwag oraz doświadczenia weteranów poprzednich odsłon, w nowej edycji twórcy zbalansowali statystyki, a także niektóre umiejętności i ciosy wojowników, wyrównując ich szanse w walce. Obniżyli też nieco prędkość oraz intensywność samej walki, dając w ten sposób czas na wykorzystanie bardziej zaawansowanych strategii i ruchów.

Jedną z najważniejszych zmian w wydanym na platformę PC, PS4 itd. Ultimate Marvel vs. Capcom 3 jest z pewnością dwanaście nowych grywalnych postaci. Uzupełniają one listę dotychczasowych 36 wojowników, spośród których mogliśmy wybrać swojego ulubieńca w podstawowej edycji gry. Wśród nowych twarzy znajdziemy między Doktora Strange`a (Marvel), Phoeniksa Wrighta (Capcom), Ghost Ridera (Marvel), Rocket Raccoona (Capcom), Hawkeye`a (Marvel) czy też Franka Westa (Capcom). Dodatkowo mamy okazje zmierzyć się na ośmiu kolejnych, w pełni animowanych arenach. Twórcy przygotowali też nowe filmy kończące rozgrywkę w trybie Arcade oraz świeże zestawy kwestii dialogowych, którymi bohaterowie dzielą się w czasie walki. Warto dodać jeszcze, że pełnemu liftingowi uległ również interfejs i menu.

Tryby gry

Walka w trybie multiplayer uległa poprawie, a infrastruktura sieciowa gry została przebudowana tak, byśmy mieli większą szansę na znalezienie odpowiedniego dla nas przeciwnika oraz mniejsze prawdopodobieństwo lagów w czasie pojedynków. Sporą nowością jest także wprowadzenie Spectator Mode, trybu znanego z wielu popularnych bijatyk, pozwalającego na oglądanie na żywo meczów rozgrywanych przez innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 501 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Klasyfikacja PEGI Ultimate Marvel vs. Capcom 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Ultimate Marvel vs. Capcom 3

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7.1(SP1)/8.1 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Quad 2.7 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8.1
Ultimate Marvel vs. Capcom 3 na PC i Xboksie One w marcu
Ultimate Marvel vs. Capcom 3 na PC i Xboksie One w marcu

wiadomość19 stycznia 2017

Po grudniowym debiucie na PlayStation 4, Ultimate Marvel vs. Capcom 3 trafi 7 marca także do użytkowników pecetów oraz konsol Xbox One. Capcom planuje również nowe pudełkowe wydanie produkcji, które powinno pojawić się w tym samym czasie.

Deadpool, serie Spider-Man, X-Men i Marvel vs. Capcom znikają z rynku
Deadpool, serie Spider-Man, X-Men i Marvel vs. Capcom znikają z rynku

wiadomość2 stycznia 2014

Z cyfrowej dystrybucji na konsolach i komputerach osobistych wycofano gry firm Activision (Deadpool, kilka odsłon serii Spider-Man i X-Men) oraz Capcom (Ultimate Marvel vs. Capcom 3 i Marvel vs. Capcom 2). Nie wydano jeszcze oficjalnych oświadczeń, ale wygląda na to, że wygasły umowy z koncernem Marvel.

Ultimate Marvel vs. Capcom 3 otrzyma darmowy dodatek DLC
Ultimate Marvel vs. Capcom 3 otrzyma darmowy dodatek DLC

wiadomość17 października 2011

Mimo że do premiery gry Ultimate Marvel vs. Capcom 3 pozostało jeszcze kilka tygodni, firma Capcom już teraz zapowiedziała pierwszy dodatek DLC do swojego dzieła. Na szczęście mowa o zupełnie darmowym rozszerzeniu.

Capcom zapowiada Ultimate Marvel vs. Capcom 3

wiadomość20 lipca 2011

Firma Capcom zapowiedziała grę Ultimate Marvel vs Capcom 3. Ta ulepszona weraja Marvel vs Capcom 3 zaoferuje 12 nowych wojowników oraz liczne poprawki.

X360
PS3
PSV
PS4
XONE
PC