Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2017, 11:55

autor: Adrian Werner

BlazBlue Cross Tag Battle nową bijatyką autorów Guilty Gear

Znane z serii Guilty Gear studio Arc System Works zapowiedziało bijatykę BlazBlue Cross Tag Battle, w której wystąpią postacie z cyklu BlazBlue, gier Persona 4: Arena i Under Night In-Birth oraz serialu animowanego RWBY.

BLAZBLUE CROSS TAG BATTLE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Arc System Works
  2. Wydawca: Arc System Works
  3. Gatunek: bijatyka
  4. Platformy: niesprecyzowane jeszcze konsole
  5. Data premiery: 2018 r.

Arika nie było jedynym japońskim studiem, które wykorzystało turniej Evo 2017 do ujawnienia nowej bijatyki. Z tej okazji skorzystał również zespół Arc System Works, znany m.in. z Persona 4: Arena oraz serii BlazBlue i Guilty Gear. Deweloper poinformował, że pracuje nad mordobiciem BlazBlue Cross Tag Battle, w którym mają wystąpić postacie z kilku różnych marek.

Gra ukaże się w przyszłym roku. Autorzy podali, że zmierza ona na konsole, ale nie wymienili konkretnych platform. Sądząc jednak po ostatnich dokonaniach zespołu, wydania na PlayStation 4 i Xboksa One są praktycznie pewne. Nie zdziwilibyśmy się również, gdyby powstała także edycja na Nintendo Switch.

W grze pojawi się m.in. Ruby Rose z serialu animowanego RWBY. - BlazBlue Cross Tag Battle nową bijatyką autorów Guilty Gear - wiadomość - 2017-07-17
W grze pojawi się m.in. Ruby Rose z serialu animowanego RWBY.

Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja zbudowana zostanie na fundamentach poprzednich produkcji studia. Pomimo trójwymiarowych lokacji walka toczona więc będzie w dwóch wymiarach, a potyczki rozgrywane będą w bardzo szybkim tempie. Zgodnie z tytułem, pojawi się system Tag, pozwalający na wybranie przed pojedynkiem kilku postaci, a potem przełączanie się pomiędzy nimi w trakcie starcia.

Ze wszystkich udostępnionych przez autorów informacji najciekawsze są te dotyczące postaci. Wśród nich znajdą się Ragna i Jun z serii BlazBlue, Yu Narukami z Persona 4 Arena, Hyde z bijatyki Under Night In-Birth oraz Ruby Rose z animowanej serii RWBY. W grze otrzymamy więc możliwość pokierowania bohaterami z czterech różnych marek i spodziewamy się, że reszta obsady również będzie pochodziła z tych samych uniwersów.

  1. Arc System Works – oficjalna strona studia