Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2017, 11:50

autor: MiqT

Albion Online – dziś premiera gry

Dziś o godzinie 15:00 polskiego czasu zadebiutuje pecetowa wersja Albion Online. Niestety, wstępnie dostęp do gry można uzyskać przez zakup najdroższego pakietu startowego (99,95 dolarów), nabywcy tańszych paczek dołączą do zabawy jutro (49,95 USD) lub pojutrze (29,95 USD).

17 lipca 2017 to data, na którą czekali prawie wszyscy fani gier MMO. To właśnie dzisiaj o godzinie 15:00 czasu polskiego swoją premierę ma Albion Online - tytuł MMORPG utrzymany w klimatach fantasy i opracowany przez zespół Sandbox Interactive. Niestety twórcy nie przewidzieli implementacji darmowego trybu próbnego, stąd też chętni do gry muszą zakupić jeden z trzech zestawów startowych. Ceny zależne są od zawartości – im droższy pakiet, tym więcej przedmiotów gracz otrzyma oraz szybciej będzie mógł przystąpić do gry. Najdroższy pakiet, kosztujący 99,95 dolarów (ponad 370 złotych), pozwoli Wam zagrać w Albion Online w dniu premiery gry. Średni zestaw za 49,95 dolarów (185 złotych) da Wam dostęp do gry 18 lipca, natomiast kupując najtańszą paczkę, kosztującą 29,95 dolarów (110 złotych), uzyskacie możliwość zalogowania się do świata Albionu po dwóch dniach od daty wydania tytułu (19 lipca). W chwili premiery gra będzie dostępna wyłącznie na komputery osobiste z systemami Windows, OSX i Linux. Obsługa platform mobilnych (Androida i iOS) planowana jest dopiero w późniejszym czasie.

Albion Online – dziś premiera gry - ilustracja #1

Albion Online bardzo długo dochodził do stanu, który pozwolił deweloperom zdecydować się na oficjalne wydanie gry. Wcześniej przebywała ona w dwóch fazach beta-testów, z czego ostatnia (Ostateczna Beta) została przedłużona o około pół roku, co spowodowało sporą falę krytyki pod adresem twórców. Krok ten pozwolił jednak stworzyć tytuł, który może okazać się hitem. Całość zaprojektowano tak, aby większość elementów świata kształtowały działania oraz decyzje samych graczy, w tym wirtualną ekonomię, rozmieszczenie miast i budynków oraz stosunek sił pomiędzy frakcjami. Deweloperzy nie zaprzeczają również, że niektóre elementy gry były inspirowane innymi tytułami, takimi jak EVE Online, Ultima Online, Dark Age of Camelot, League of Legends czy Runescape. Dodatkowo gra miała spore wsparcie finansowe, gdyż z różnych akcji crowdfundingowych studio uzbierało niemałą sumkę 10 milionów dolarów.