Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2017, 13:31

autor: Góral

Das Boot: The VR Game - powstaje gra oparta na słynnym niemieckim filmie

Firma Remote Control Productions zapowiedziała Das Boot: The VR Game - produkcję opartą na słynnym niemieckim filmie Das Boot z 1981 roku.

Firma Remote Control Productions zapowiedziała grę Das Boot: The VR Game. Niestety w krótkim komunikacie nie podano prawie żadnych szczegółów. Zdradzono jedynie, że projekt oparty będzie na słynnym filmie Das Boot z 1981 roku, który u nas znacie jako Okręt, oraz na nadchodzącym serialu. Ponadto ma to być produkcja przeznaczona dla technologii wirtualnej rzeczywistości (PC-ty i być może konsole). Firma szuka ewentualnych partnerów biznesowych, choć udało się jej już pozyskać finansowanie na prototyp od FFF Bavaria (The Bavarian Film and Television Fund). Na ten moment to niestety wszystko, co wiemy.

Das Boot to prawdopodobnie najbardziej znany niemiecki film, wyreżyserowany przez Wolfganga Petersena. Obraz opowiada o członkach załogi jednego z U-Bootów, patrolującego wody Oceanu Atlantyckiego podczas II wojny światowej. Na produkcję wydano około 32 miliony niemieckich marek, co uczyniło ją jednym z najdroższych filmów w historii niemieckiego kina. Na całym świecie projekt zarobił około 80 milionów dolarów. Ponadto obraz odniósł sukces artystyczny – nominowano go do Oscarów w aż sześciu kategoriach.

Das Boot: The VR Game - powstaje gra oparta na słynnym niemieckim filmie - ilustracja #1

Remote Control Productions to niemiecka firma zajmująca się wieloma aspektami związanymi z grami i nie tylko, w tym marketingiem, produkcją i sprzedażą. Posiada ona dwa studia deweloperskie – Remote Control Productions Finland i Gamify now oraz jest właścicielem GamesInFlames, firmy wydawniczej działającej na rynku cyfrowej dystrybucji. Ponadto RCP współpracuje m.in. z Rovio (Angry Birds), Chimera Entertainment (m.in. Angry Birds Epic), Deep Silver, Astragon i Porsche.