Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2019, 12:41

The King of Fighters XV, nowe Guilty Gear i inne ciekawoski z EVO 2019

Zebraliśmy w jeden news wszystkie najważniejsze zapowiedzi z turnieju EVO 2019. Podczas niego zapowiedziano gry The King of Fighters XV, Romance of the Three Kingdoms 14 oraz nowe Guilty Gear, jak również kolejne DLC do Soulcalibur VI, Tekken 7 i Samurai Shodown.

W przyszłym roku ukaże się nowe Guilty Gear. - The King of Fighters XV, nowe Guilty Gear i inne ciekawoski z EVO 2019 - wiadomość - 2019-08-05
W przyszłym roku ukaże się nowe Guilty Gear.

Dobiegła końca kolejna edycja bijatykowego turnieju EVO. Starcia najlepszych graczy nie były jedyną atrakcja imprezy. W jej trakcie zapowiedziano również sporo nowości do najpopularniejszych mordobić. Zebraliśmy je wszystkie w jednym miejscu.

The King of Fighters XV

Podczas EVO 2019 firma SNK zapowiedziała The King of Fighters XV, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu bijatyk. Niestety nie zdradzono żadnych konkretów.

Nie podano nawet platform sprzętowych, ale tegoroczne Samurai Shodown trafiło już na PlayStation 4 i Xboksa One, a w drodze są wersje na PC i Nintendo Switch. Spodziewamy się, że w przypadku The King of Fighters XV będzie podobnie.

Nowe Guilty Gear

Z kolei zespół Arc System Works ogłosił, że pracuje nad nową odsłoną cyklu Guilty Gear. Nie podano tytułu ani platform docelowych. Udostępniono za to imponujący teaser i zapowiedziano, że gra ukaże się w przyszłym roku.

DLC do Soulcalibur VI

Firma Bandai Namco Entertainment poinformowała, że 5 sierpnia, czyli dzisiaj, ukaże się DLC wprowadzające do gry Soulcalibur VI nową wojowniczkę imieniem Cassandra.

Zapowiedziano także drugą przepustkę sezonową. Zaoferuje ona cztery dodatkowe postacie. Tożsamość trzech z nich pozostaje na razie tajemnicą. Jedynym ujawnionym bohaterem jest samuraj Haohmaru, znany z cyklu Samurai Showdown.

DLC do Tekken 7

W planach jest również trzeci sezon dodatków do Tekken 7. Wprowadzi on do gry cztery nowe postacie, nową funkcję oraz jedną lokację.

Pierwsza z nowych postaci, Zafina, ukaże się w sierpniu, a kolejne DLC wydane zostaną do wiosny przyszłego roku.

DLC do Samurai Shodown

Szykują się także kolejne dodatki do Samurai Shodown. Wejdą one w skład tzw. drugiego sezonu i zaoferują w sumie cztery nowe postacie. DLC zadebiutują w 2020 r.

Z kolei we wrześniu tego roku otrzymamy za darmo jednego nowego bohatera, nazwanego Shizumaru Hisasme.

BlazBlue Cross Tag Battle 2.0

Zapowiedziano także BlazBlue Cross Tag Battle 2.0, czyli nową edycję popularnej bijatyki z zeszłego roku. W porównaniu z pierwowzorem zaoferuje ona dziewięć dodatkowych postaci oraz nowy scenariusz.

Co godne pochwały, posiadacze wcześniejszego wydania otrzymają wszystkie nowości w formie aktualizacji.

Tryb RPG w grze Granblue Fantasy: Versus

Dowiedzieliśmy się również, że w Granblue Fantasy: Versus pojawi się tzw. tryb RPG. Posiadać on będzie odrębną fabułę z licznymi scenkami przerywnikowymi. Podczas zabawy zmierzymy się z hordami przeciwników niczym w chodzonym mordobiciu, a zabawę urozmaici system rozwoju postaci.

Romance of the Three Kingdoms 14

Podczas EVO 2019 wydawcy zapowiedzieli nowości nie tylko związane z bijatykami. Firma Koei Tecmo ujawniła Romance of the Three Kingdoms 14, czyli kolejną odsłonę popularnego cyklu strategii. Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę PlayStation 4. Premiera nastąpi w przyszłym roku.