Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS5XSXXONEPS4
Okładka Guilty Gear: Strive (PC)
OkładkaGuilty Gear: Strive (PC)

Guilty Gear: Strive

Guilty Gear -Strive- | New Guilty Gear

Guilty Gear: Strive to klasyczna bijatyka w widoku 2.5D, która stanowi kolejną część serii Guilty Gear, zapoczątkowanej w 1998 roku. Tak jak w przypadku poprzednich odsłon, za produkcję odpowiada studio Arc System Works.

Bijatyki | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran | Xbox Game Pass

Guilty Gear: Strive Premiera

11cze2021

PC PS4 PS5

7mar2023

XONE XSX

Gry podobne do Guilty Gear: Strive

Tekken 7

Street Fighter 6

Injustice 2

Guilty Gear: Strive jest kolejną odsłoną zapoczątkowanej w 1998 roku serii bijatyk studia Arc System Works. Tytuł jest siódmą częścią głównego nurtu serii. Strive kontynuuje historię konfliktu między protagonistą Solem Badguyem, a jego arcywrogiem Asuką R. Kreutzem.

Mechanika

Podobnie jak poprzednie części serii, Strive jest klasyczną bijatyką 2D, podczas której dwóch bohaterów walczy ze sobą na różnorodnych arenach. W odróżnieniu od innych mordobić takich jak Tekken lub Street Fighter, Guilty Gear: Strive stawia duży (choć nieco mniejszy niż poprzednie odsłony) nacisk na walkę w powietrzu. Każdy bohater ma dostęp do specjalnego ataku wybijającego wroga nad ziemię, pozwalającego na wykonywanie długich powietrznych kombinacji ataków.

Podczas walk musimy uważać na nasz pasek zdrowia oraz pasek napięcia. Ładuje się on, gdy gramy agresywnie, atakujemy przeciwnika lub zbliżamy się do niego. Zdobyte napięcie możemy wydać na potężniejsze ataki lub tzw. Roman Cancel. Technika ta pozwala nam chwilowo spowolnić czas i przymusowo przywrócić naszego bohatera do swojej domyślnej postawy. Roman Cancel może być używany ofensywnie by przedłużyć nasze combosy lub defensywnie by przerwać combosy naszego wroga. W sytuacjach awaryjnych mamy dostęp do tak zwanego Psych Burst, czyli techniki odpychającej przeciwnika na znaczną odległość. Możemy jej jednak używać tylko raz na jakiś czas.

Nowością w serii są dynamiczne areny, przypominające te z serii Dead or Alive. Gdy uda nam się przybić przeciwnika do końca planszy, dalsze ataki mogą przebić go przez niewidzialną ścianę na krawędzi etapu. Walka przenosi się wtedy w inne miejsce.

Podstawowa wersja gry zawiera piętnastu grywalnych bohaterów różniących się od siebie stylem rozgrywki. Niektórzy są zbalansowani, inni przystosowani do walki na odległość, a jeszcze inni skupiają się na potężnych chwytach. Dodatkowi bohaterowie są dostępni do zakupu w przepustkach sezonowych.

Tryby gry

Strive zawiera kilka trybów jednoosobowych oraz wieloosobowych. Tryb treningowy ma na celu nauczyć gracza podstaw rozgrywki. Tryb arcade pozwala nam zmierzyć się ze sterowanymi przez sztuczną inteligencję przeciwnikami w serii potyczek. Tryb misji narzuca nam cele mające rozwijać nasze umiejętności, takie jak wykonanie określonej ilości chwytów lub naładowanie paska napięcia. Możemy też spróbować naszych sił w trybie przetrwania, w którym stawiamy czoła kilku wrogom z rzędu bez leczenia między potyczkami. W module fabularnym możemy obejrzeć kilkugodzinny, podzielony na krótsze rozdziały film przedstawiający fabułę Guilty Gear: Strive.

Gra pozwala nam także walczyć z innymi graczami poprzez lokalny lub sieciowy multiplayer. Rankingi sieciowe są ukazywane jako wielopiętrowa wieża. W zależności od naszych umiejętności zostajemy przydzieleni do jednego z pięter, a z każdym zwycięstwem pniemy się wyżej. Matchmaking dobiera przeciwników na podobnym piętrze co my, zapewniając że będziemy mierzyć się z graczami zbliżonymi do nas umiejętnościami.

Kwestie techniczne

Gra może pochwalić się ładną, trójwymiarową oprawą graficzną utrzymaną w mangowej stylistyce. Szczególne wrażenie sprawiać mogą szczegółowe tła oraz efekty świetlne towarzyszące potężniejszym ciosom.

Ostatnia modyfikacja 2 czerwca 2021

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,6 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Guilty Gear: Strive cena w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Guilty Gear: Strive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Guilty Gear: Strive Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3450 3.1 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 8/10 64-bit
PS4
PS5
PC
XONE
XSX