Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2021, 09:32

autor: Adrian Werner

Guilty Gear Strive z najlepszym debiutem bijatyki na Steamie od czasu Mortal Kombat 11

Guilty Gear Strive okazało się prawdziwym bestsellerem na Steamie. Wśród bijatyk był to najlepszy debiut od czasu Mortal Kombat 11.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Guilty Gear: Strive,
  2. powrót do top 10 gry It Takes Two dzięki promocji,
  3. zapowiedź Battlefield 2042 spotkała się z ciepłym przyjęciem, zapewniając wysoką sprzedaż pre-orderów, jak również wzrost wyników Battlefielda 5.

Jak w każdy poniedziałek studio Valve udostępniło listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Przyniosła ona wiele niespodzianek, z których największą jest fakt, że liderem sprzedaży okazała się gra Guilty Gear: Strive. Nowa odsłona bijatykowej serii studia Arc System Works zadebiutowała 11 czerwca i jej dwa wydania zajęły pierwsze oraz trzecie miejsce w zestawieniu.

W najgorętszym momencie minionego tygodnia w Guilty Gear: Strive na Steamie bawiło się 31 156 graczy jednocześnie. To najlepszy wynik w historii cyklu. Ze wszystkich gier Arc System Works wyższym rekordem aktywności (44 303 osób) może się pochwalić tylko Dragon Ball FighterZ. Nowe Guilty Gear zaliczyło najlepszy debiut bijatyki na Steamie od czasu premiery Mortal Kombat 11 dwa lata temu.

Guilty Gear: Strive zbiera również bardzo dobre recenzje od graczy. Na Steamie produkcję oceniło ponad 2,9 tys. osób i 83% z tych not jest pozytywnych, co serwis klasyfikuje jako „bardzo pozytywny” odbiór gry.

Guilty Gear Strive z najlepszym debiutem bijatyki na Steamie od czasu Mortal Kombat 11 - ilustracja #1
Źródło: SteamDB.

Dzięki promocji do pierwszej dziesiątki (i to od razu na drugie miejsce) powróciła kooperacyjna gra It Takes Two. Ciepło przyjęte zostało również ujawnienie Battlefield 2042, gdyż pre-order tego FPS-a zajął czwartą pozycję w zestawieniu, a przecenione Battlefield V ósmą.

Nadal dobrze sprzedaje się również strategia Going Medieval. Duża popularnością cieszy się też CS:GO Prime Status Upgrade. Osoby, które kupią to ulepszenie otrzymują status Prime i są dobierani do rozgrywek z innymi graczami tego typu, jak również mogą otrzymywać specjalne zestawy pamiątkowe, losowe przedmioty i skrzynie z bronią.

  1. Guilty Gear: Strive – oficjalna strona gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Guilty Gear: Strive

2.

It Takes Two

3.

Guilty Gear: Strive

4.

Battlefield 2042 (pre-order)

5.

Valve Index VR Kit

6.

Going Medieval

7.

CS:GO Prime Status Upgrade

8.

Battlefield V

9.

Grand Theft Auto V

10.

ARK: Genesis Season Pass