Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCXONEPS5XSX
Okładka It Takes Two (PS4)

It Takes Two

It Takes Two to kooperacyjna przygodowa gra akcji od autorów A Way Out. Pod względem rozgrywki produkcja przypomina platformówki, oferując wyzwania logiczne i zręcznościowe, które wymagają współpracy dwójki graczy.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | Find Your Next Game

Okładka It Takes Two (PS4)

data premiery gry:

26mar2021za 69dni

PC PS4 PS5 XSX XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

It Takes Two to platformowa gra akcji, umożliwiająca rozgrywkę w dwuosobowym trybie kooperacji, w której gracze przejmują kontrolę nad parą bohaterów – Codym oraz May. Za produkcję odpowiada niezależne studio Hazelight, znane już z pracy nad wysoko ocenianym A Way Out. Tytuł wydany został w ramach programu dla twórców gier indie – EA Originals – opracowanego przez firmę Electronic Arts. It Takes Two dostępne jest m. in. na takie platformy, jak PlayStation 4, PlayStation 5, komputery PC czy Xbox Series X.

Fabuła

Rodzice Rose od pewnego czasu planują rozwód. Dziewczynka bardzo to przeżywa i by ulżyć sobie w smutku, tworzy dwie laleczki, jedną z gliny, drugą z drewna, które mają reprezentować jej mamę i tatę. Z niewyjaśnionych przyczyn umysły rodziców zostają przetransportowane do ciał stworzonych przez Rose lalek. Bohaterowie budzą się w nieznanym im, baśniowym królestwie, kompletnie zszokowani swoim wyglądem i absurdalną sytuacją, w jakiej właśnie się znaleźli. Jedną z postaci, jakie spotykają na swej drodze, jest magiczna, gadająca księga – Dr Hakim – która daje im do zrozumienia, że jeśli chcą znowu stać się ludźmi, muszą najpierw odbudować swój związek. Postawione w zupełnie nowej sytuacji, skłócone małżeństwo poszukuje sposobu, by powrócić do swoich właściwych ciał. Osiągnięcie tego celu okazuje się jednak nie lada wyzwaniem, fantastyczny świat jest bowiem pełen przeszkód i niebezpieczeństw, którym mogą stawić czoła jedynie razem.

Mechanika

It Takes Two to gra kooperacyjna z elementami zarówno zręcznościowymi, jak i logicznymi, umożliwiająca zabawę w dwie osoby. Gracze mogą wybrać między dwiema grywalnymi postaciami – Codym i May, po czym wspólnie przemierzać malownicze i pełne absurdu lokacje, pomagając sobie nawzajem w pokonywaniu kolejnych, nieraz zaskakujących przeszkód. Gra zawiera zróżnicowane wyzwania: współgracze muszą m. in. unikać zagrożeń, unicestwiać przeciwników, rozwiązywać łamigłówki, czy też brać udział w zawodach lub wspólnie przechodzić minigierki.

Raz graczom przychodzi zwiedzać bogate w bujną roślinność i wodne życie scenerie, przemierzając trudniejsze fragmenty mapy na grzbietach włochatych pająków lub skocznych żab, innym razem ścigać się na bobslejach po wykutych w lodzie torach, omijając przy tym różnego typu wymyślne pułapki. Nieraz też podróżują po kosmicznych światach lub obserwują pomieszczenia z perspektywy drobnej figurki, unikając serii ataków ożywionych mikrofonów lub szybujących w powietrzu młotków. Postacie mogą również korzystać z gadżetów lub unikalnych zdolności, które ułatwiają im nie tylko przemieszczanie się po mapie, ale też walkę z pewnymi przeciwnikami, np. wściekłym nakręcanym bykiem-zabawką.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowy świat It Takes Two utrzymany został w przyjemnej, żywej kolorystyce. Kreacje postaci, jak i prezentowane w grze lokacje ukazane są w uproszonym stylu, przywodzącym na myśl filmy czy seriale animowane.

Tytuł zawiera unikalną funkcję – darmowy „Dostęp dla znajomych” w sieciowym trybie kooperacji. Nawet jeżeli jeden z graczy nie posiada zakupionego tytułu, wciąż może dołączyć do rozgrywki i wspólnie rozegrać ją z przyjacielem, wystarczy, że ten wyśle mu zaproszenie. Trzeba jednak pamiętać, że funkcja ta umożliwia wyłącznie rozgrywkę międzygeneracyjną (osoba z PS5 może zaprosić do gry osobę z PS4), nie międzyplatformową (osoba korzystająca z PS5 nie może już wysłać zaproszenia osobie korzystającej z PC czy konsoli Xbox Series X).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 2  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach

Wymagania wiekowe It Takes Two

12+

Wymagania sprzętowe It Takes Two

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-2100T 2.5 GHz / AMD FX-6100 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • Windows 8.1/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i5-3570 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • Windows 8.1/10 64-bit
It Takes Two - nowa gra twórców A Way Out to… dziwna mieszanka pomysłów
It Takes Two - nowa gra twórców A Way Out to… dziwna mieszanka pomysłów

wiadomość11 grudnia 2020

Studio Hazelight, twórcy kooperacyjnej gry A Way Out, zaprezentowało podczas The Game Awards 2020 swoją nową produkcję. Mowa o niezwykle oryginalnie zapowiadającej się platformówce It Takes Two, która wyjdzie na początku przyszłego roku.

It Takes Two nowym projektem autorów A Way Out
It Takes Two nowym projektem autorów A Way Out

wiadomość19 czerwca 2020

Podczas EA Play Live zapowiedziano It Takes Two, czyli nową kooperacyjną grę znanego z A Way Out studia Hazelight.

Electronic Arts zapowiedziało nowe gry autorów A Way Out i Fe
Electronic Arts zapowiedziało nowe gry autorów A Way Out i Fe

wiadomość9 czerwca 2019

Electronic Arts zapowiedziało trzy nowe gry, które zostaną wydane w ramach inicjatywy EA Originals. Będą to Lost in Random od autorów Fe (Zoink Games), kooperacyjne RPG RustHeart studia Glowmade oraz kolejna, nienazwana jeszcze produkcja twórców A Way Out (Hazelight).

PC
PS4
PS5
XSX
XONE