Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4
Okładka Granblue Fantasy Versus (PC)
OkładkaGranblue Fantasy Versus (PC)

Granblue Fantasy Versus

Klasyczna bijatyka zaprojektowana przez gigantów gatunku z japońskiego studia Arc System Works. Tytuł osadzony został w uniwersum niesamowicie popularnej mobilnej gry Granblue Fantasy, stworzonego przez autorów serii Final Fantasy.

Bijatyki | fantasy | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Granblue Fantasy Versus Premiera

3mar2020

PS4

13mar2020

PC

Gry podobne do Granblue Fantasy Versus

Tekken 7

Street Fighter V: Arcade Edition

Guilty Gear Xrd -SIGN-

Granblue Fantasy Versus to klasyczna bijatyka, która osadzona została w uniwersum fantasy stworzonym na potrzeby niezwykle popularnej mobilnej gry RPG Granblue Fantasy. Deweloperem tytułu jest gigant gatunku, studio Arc System Works, odpowiadające za serie Guilty Gear i BlazBlue, a także wydane w 2018 roku Dragon Ball FighterZ. Oryginalne Granblue Fantasy zadebiutowało w 2014 roku. Za jego produkcje odpowiada japońskie Cygames. Od tamtej pory gra przyciągnęła kilkanaście milionów graczy, głównie w Japonii i wschodniej Azji, dzięki czemu stała się rozpoznawalną marką z licznymi adaptacjami w postaci serii anime, książek, komiksów itd., a także RPG akcji, które stworzone zostało przez studio PlatinumGames.

Fabuła

Podobnie jak w mobilnym oryginale, akcja Granblue Fantasy Versus rozgrywa się w świecie fantasy. Składa się on z setek wysp unoszących się w morzu chmur, między którymi ludzie przemieszczają się w okrętach powietrznych. Główny bohater gry mieszka na spokojnej i niewielkiej wyspie o nazwie Zinkenstill. Wraz ze swoim przyjacielem, małym smokiem o imieniu Vyrn, wyrusza na poszukiwania dawno zaginionego ojca, od którego niespodziewanie dostaje list. Wkrótce na swojej drodze spotyka Lyrię, dziewczynę dysponującą tajemniczą mocą, pozwalającą przywoływać jej legendarne astralne bestie. Produkcja oferuje zupełnie nową historię, stawiającą naprzeciw siebie licznych bohaterów, którzy przedstawieni zostali w mobilnym RPG. Warto jednak zaznaczyć, że do zabawy nie jest niezbędna jego znajomość.

Mechanika

Granblue Fantasy Versus to klasyczna bijatyka 1v1, w której gracze kontrolują jedną z wielu dostępnych postaci, charakteryzujących się różnym stylem walki, umiejętnościami specjalnymi oraz kombosami. Akcja rozgrywa się na dwuwymiarowym planie, ale wszystkie modele bohaterów oraz otoczenia zostały wykonane w trójwymiarze. Podobnie jak w innych grach Arc System Works, twórcy wprowadzili do mechaniki zabawy opcjonalne ułatwienia dla osób rozpoczynających zabawę z bijatykami, upraszczając kombinacje przycisków, z pomocą których wykonujemy specjalne i złożone ruchy.

Tryby gry

Gra oferuje kilka trybów zabawy. Sporą atrakcją jest moduł fabularny, wzbogacony o animowane przerywniki i sekcje dialogowe pomiędzy bohaterami. Poza tym możemy liczyć na standardowy dla gatunku tryb arcade oraz liczne opcje zabawy wieloosobowej, zarówno za pośrednictwem internetu, jak i lokalnie na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Podobnie jak najnowsze odsłony Guilty Gear oraz Dragon Ball FighterZ, gra korzysta z silnika Unreal Engine 4. Twórcy, wykorzystując zaawansowane techniki animacji oraz cel-shading, stwarzają wrażenie, że mamy do czynienia z klasyczną dwuwymiarową bijatyką. Zabawie towarzyszy energetyczna rockowa ścieżka dźwiękowa, zawierająca w części utwory dostępne w mobilnym Granblue Fantasy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Granblue Fantasy Versus cena w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Granblue Fantasy Versus

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Granblue Fantasy Versus Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti / Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1400 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PS4
PC