Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS4PS3PC
Okładka Guilty Gear Xrd Rev 2 (PS4)
OkładkaGuilty Gear Xrd Rev 2 (PS4)

Guilty Gear Xrd Rev 2

Dwuwymiarowa bijatyka autorstwa japońskiego studia Arc System Works, będąca ulepszoną i wzbogaconą o nowe elementy wersją gry Guilty Gear Xrd: Revelator.

Bijatyki | science fiction | visual novel | na 2 osoby | 2.5D | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Guilty Gear Xrd Rev 2 Premiera

26maj2017

PS4 PS3

1cze2017

PC

Guilty Gear Xrd Rev 2 to wydane na platformę PC, PS3 i PS4 mordobicie autorstwa japońskiego studia Arc System Works, które odpowiedzialne było również za wszystkie wcześniejsze odsłony cyklu. Produkcja stanowi ulepszoną i wzbogaconą o nowe elementy wersję Guilty Gear Xrd: Revelator z 2016 roku.

Fabuła

Fabuła gry nie uległa większym zmianom w porównaniu z Guilty Gear Xrd: Revelator. Ponownie przenosimy się do 2187 roku, a historia zaczyna się, gdy stojąca na czele istot znanych jako Valentine wojowniczka Ramlethal wypowiada wojnę ludzkości.

Kampania składa się z odrębnych rozdziałów poświęconych konkretnym postaciom, a przerywniki między walkami zrealizowane zostały w formie znanej z przygodówek typu visual novel. W porównaniu z wcześniejszą wersją, Guilty Gear Xrd Rev 2 rozszerza fabułę, oferując kilka nowych epizodów fabularnych – poświęconych postaciom takim jak Jam Kuradoberi, Raven, Kum Haehyun i Dizzy oraz dwom nowym wojownikom znanym jako Baiken i Answer.

Mechanika

W wydanym na platformę PC, PS3 i PS4 Guilty Gear Xrd Rev 2 mechanika również nie uległa większym zmianom. Dostajemy więc klasyczne mordobicie, w którym zabawa sprowadza się do pojedynków między bohaterami, z których każdy dysponuje unikalnymi atakami specjalnymi i kombosami. Grafika została wykonana w 3D, ale rozgrywka toczy się w dwóch wymiarach.

Nie zabrakło jednak również zmian i nowości. Guilty Gear Xrd Rev 2 oferuje dwie dodatkowe postacie – samurajkę Baiken i znanego jako „biznesowy ninja” mężczyznę imieniem Answer. Z kolei wszyscy dotychczasowi wojownicy otrzymali nowe techniki walki oraz pomniejsze zmiany, modyfikujące balans rozgrywki.

Tryby gry

Dla samotnych graczy przygotowano kampanię fabularną, pojedyncze mecze, składający się z serii pojedynków tryb arcade oraz opcję oglądania zdobytych podczas rozgrywki grafik i innych dodatków audiowizualnych. Nie zapomniano także o potyczkach multiplayer, zarówno na wspólnym ekranie, jak i przez Internet. Ta druga opcja oferuje mecze rankingowe i stale aktualizowane sieciowe tabele wyników.

Kwestie techniczne

Grę zbudowano na bazie silnika Unreal Engine 3. Grafika została jednak opracowana tak, aby naśladowała dwuwymiarowe filmy animowane i autorom wyszło to całkiem przekonująco.

Warto wspomnieć, że Guilty Gear Xrd Rev 2 funkcjonuje jako samodzielna produkcja, choć posiadacze Guilty Gear Xrd: Revelator mogą nabyć całą nową zawartość w formie niedrogiego dodatku DLC.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Guilty Gear Xrd Rev 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Guilty Gear Xrd Rev 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560/Radeon HD 7770 lub lepsza
  • 14 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
PS3