Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5PCPS4
Okładka Granblue Fantasy: Relink (PC)
OkładkaGranblue Fantasy: Relink (PC)

Granblue Fantasy: Relink

Granblue Fantasy Project Re:Link

RPG akcji współprzygotowane przez studio PlatinumGames (NieR, Bayonetta). Jest to adaptacja na „duże” platformy popularnej gry mobilnej Granblue Fantasy, osadzonej w świecie fantasy złożonym z setek wysp unoszących się w morzu chmur. Bawić się można samotnie lub w kooperacji.

RPG | TPP | fantasy | kooperacja | RPG akcji

Granblue Fantasy: Relink Premiera

1lut2024

PC PS4 PS5

Gry podobne do Granblue Fantasy: Relink

Tales of Arise

NieR: Automata

Scarlet Nexus

Granblue Fantasy: Relink to trzecioosobowe RPG akcji stanowiące adaptację popularnej (zwłaszcza w Azji), mobilnej gry Granblue Fantasy. Produkcja powstała z myślą o platformach stacjonarnych, a nad częścią jej elementów pracowało studio PlatinumGames (NieR: Automata, cykl Bayonetta) – po wygaśnięciu kontraktu projekt w pełni przeszedł pod skrzydła głównego producenta, czyli firmę Cygames.

Fabuła

Akcja gry ma miejsce w świecie fantasy, którego mieszkańcy odbywają podróże między wyspami dryfującymi pośród chmur. Wcielamy się w kapitana (lub kapitankę) jednego z podniebnych okrętów, a naszym zadaniem jest dotarcie do mitycznej Estalucii – lądzie opisywanym w liście przez naszego dawno zaginionego ojca. W niezwykłej przygodzie wspiera nas barwna załoga, w której znalazło się miejsce dla młodego smoka Vyrna oraz Lyrii, dziewczyny w tajemniczy sposób kontrolującej potężne, astralne bestie.

Mechanika

W dziele studia Cygames eksplorujemy wyspy pełne niebezpieczeństw i skarbów. W trakcie każdej z przygód głównemu bohaterowie towarzyszyć może maksymalnie trójka bohaterów o odmiennych charakterach, broniach oraz umiejętnościach. W wyznaczonych momentach decydujemy, co powie lub jakie rozwiązanie wybierze protagonista, dzięki czemu wpływamy na wydarzenia ukazane w grze.

W walce stosujemy lekkie oraz silne ciosy, a także blokujemy lub unikamy nadchodzących uderzeń. Bohaterowie mogą skorzystać z unikatowego zestawu umiejętności, obejmujących m.in. magię bojową (np. zadającą obrażenia od żywiołów) lub defensywną (zapewnia wsparcie bądź leczenie). Z każdym wyprowadzonym atakiem stopniowo zwiększamy poziom ogłuszenia przeciwników, po którego wypełnieniu możemy wykonać drużynowy atak, w dodatku oponent ulega spowolnieniu, a my możemy liczyć na szereg bonusów. Najsilniejszych przeciwników potraktujemy specjalnymi technikami walki o wyjątkowych animacjach – je również możemy połączyć w łańcuch potężnych, następujących po sobie ataków.

Poza wątkiem głównym, w grze zmierzymy się z licznymi zadaniami pobocznymi. Z czasem odblokujemy nowe umiejętności bohaterów, a także rozwiniemy dostępne wyposażenie dzięki łupom zdobytym na wrogach.

Tryby gry

W Granblue Fantasy: Relink możemy bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w sieciowej kooperacji – na wspólną przygodę zaprosimy maksymalnie trójkę użytkowników. W przypadku drugiej z wymienionych opcji dodatkowi gracze przejmują kontrolę nad pozostałymi członkami drużyny.

Ostatnia modyfikacja 1 lutego 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,4 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Granblue Fantasy: Relink cena w dniu premiery: 259,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Granblue Fantasy: Relink

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Granblue Fantasy: Relink Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • (30 fps / 1080p) Intel Core i3-9100 / AMD Ryzen 3 3200G
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 / 8 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 90 GB SSD
 • Windows 10 64-bit
 • Zalecane:
 • (60 fps / 1080p) Intel Core i7-8700 / AMD Ryzen 5 3600
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 8 GB GeForce RTX 2080 / Radeon RX 6700 XT lub lepsza
 • 90 GB SSD
 • Windows 10 64-bit
PS4
PS5
PC