Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4PS5
Okładka Granblue Fantasy: Relink (PS4)
OkładkaGranblue Fantasy: Relink (PS4)

Granblue Fantasy: Relink

Granblue Fantasy Project Re:Link

RPG akcji współprzygotowane przez japońskie studio PlatinumGames. Jest to adaptacja na "duże" platformy niezwykle popularnej gry mobilnej Granblue Fantasy. Akcja toczy się w oryginalnym świecie fantasy, składającym się z setek wysp unoszących się w morzu chmur.

RPG | TPP | fantasy | manga i anime | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Granblue Fantasy: Relink Premiera

2022

PS4 PS5

Gry podobne do Granblue Fantasy: Relink

Dragon Age: Inkwizycja

Final Fantasy XV

NieR: Automata

Granblue Fantasy: Relink to trzecioosobowa gra RPG akcji osadzona w świecie fantasy. Produkcją początkowo zajmowało się słynne studio PlatinumGames, odpowiedzialne za świetnie ocenianą serię Bayonetta oraz gry takie jak NieR: Automata czy Vanquish, natomiast z czasem deweloping przeszedł w całości w ręce firmy Cygames. Jest to zaprojektowana od podstaw adaptacja mobilnej gry Granblue Fantasy na „duże” platformy sprzętowe. Oryginalny tytuł, stworzony przez firmę Cygames, zadebiutował w 2014 roku i w przeciągu kilku lat od premiery zdobył miliony fanów, przede wszystkim na Dalekim Wschodzie.

Twórcy Granblue Fantasy: Relink zaadoptowali elementy kampanii fabularnej mobilnego Granblue Fantasy, przedstawiając swoją wersję wydarzeń pokazanych w tej grze. Akcja Granblue Fantasy: Relink rozgrywa się w świecie fantasy. Składa się on z setek wysp unoszących się w morzu chmur, między którymi ludzie przemieszczają się w okrętach powietrznych. Główny bohater gry mieszka na spokojnej i niewielkiej wyspie o nazwie Zinkenstill. Wraz ze swoim przyjacielem, niewielkim smokiem o imieniu Vyrn, wyrusza w podróż w poszukiwaniu dawno zaginionego ojca, od którego niespodziewanie dostaje list. Wkrótce na swojej drodze spotyka Lyrię, dziewczynę dysponującą tajemniczą mocą, pozwalającą przywoływać jej legendarne astralne bestie. Mimo niebezpieczeństwa protagonista postanawia pomóc nieznajomej, którą ścigają wysłannicy Imperium Erste, planujący wykorzystać jej dar do podboju świata.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Granblue Fantasy: Relink: 12+

PS4
PS5